Skip to content

“Red Lung” laiž klajā debijas mazalbumu “Sleepless”

Pašmāju mūziķis Kristiāns Laizāns uzsāk jaunu alternatīvā kantrī projektu “Red Lung” un izdod debijas mazalbumu ar nosaukumu “Sleepless”. Albumu veido pieci skaņdarbi, kurā iekļauts arī janvārī izdotais singls “Baby Lightning”.

“Mazalbuma ”Sleepless” stāsts aizsākās pandēmijas laikā līdz ar pirmajiem “Baby Lightning” akordiem, ko ierakstīju telefonā, sēžot savā Hospitāļu ielas guļamistabā. Sākotnēji necerēju izdot pat vienu dziesmu, bet tiklīdz pie manis atnāca “4 AM” sāku just, ka šī varētu būt necila, bet mīļa kolekcija ar skaņdarbiem, kas radušies negulētu vakaru iespaidā. Noteikti necenšos glorificēt miega trūkumu, bet jutu, ka dot albumam nosaukumu “Sleepless” būtu vairāk kā godīgi, lai izrādītu cieņu dziesmu saturam un to rakstīšanas procesam,” stāsta Kristiāns.

“Runājot par dziesmu saturu, domāju, ka tās vieno to naratīvais raksturs. Līdzīgi kā Klāsa Vāveres “Lullabies” tās ir kā pasakas pieaugušajiem vai kā nelielas etīdes visiem, kas sevi tajās var ieraudzīt kā protagonistu/i vai vērotāju no blakus galdiņa,” papildina Kristiāns.

Mazalbums tapis vairākās daļās, apvienojot pēdējo gadu laikā ieraktītos piecus skaņdarbus, tai skaitā janvārī izdoto singlu “Baby Lightning”. Albuma ierakstā piedalījušies vairāku citu apvienību mūziķi: Alise Golovacka (bekvokāls, flauta), Monta Sleže-Zaļkalne (vijole), Oskars Jansons (ģitāra), Rūdolfs Ozols (ģitāra), Jānis Steķis (basa ģitāra), Kalvis Sležis-Zaļkalns (bungas), Rūdolfs Daņiļevičs (bungas). Skaņdarbu ierakstu un pēcapstrādi veicis, kā arī producējis Edvards Broders (Broders Audio) studijā “Red House”, Rīgā.

Spotify

Kristiāns savu vārdu pirmo reizi pieteicis mūzikas industrijai kā progresīvā/indie roka grupas “Be Reet” (2013-2017) līderis. Vēlāk zem segvārda “Tavs Puisis” nedēļas nogalēs sācis spēlēt Dj setus, sniedzis vairākus akustiskus koncertus, izskanot 2020. gada vasarai, laidis klajā singlu “Hang of This” un 2023. gada janvārī singlu “Baby Lightning”.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit