Skip to content

Reinis Jaunais izdod dziesminieku stilistikas albumu

Ģitārists Reinis Jaunais laidis klajā savu devīto albumu “Vārdi”, kas šoreiz pamatā ieturēts dziesminieku stilistikā.  Tā 13 dziesmu tapšanā izmantota sešu mūsdienu autoru radīta dzeja.

Reinis arī agrāk uzdziedājis kā koncertos, tā ierakstos, taču pilnmetrāžas dziesmu albums ir jaunums pat viņa piesātinātajā diskogrāfijā. “Vārdos” dzirdamas Reiņa Jaunā oriģinālmūzikā apspēlētas Annas Sintijas Ivanovas, Māra Salēja, Noras Jakovelas, Daiņa Deiģeļa, Janas Egles un Haralda Millera dzejas rindas.

“Pirmo reizi kādā manā albumā nebūs iekļauta neviena instrumentāla kompozīcija,” nozīmīgo pavērsienu savā radošajā biogrāfijā uzsver Reinis. “Pirms sāku rakstīt mūziku šim albumam, izlasīju lielu kaudzi dzejas krājumu. Šie dzejnieki noteikti radījuši lieliskākus vārdu salikumus, nekā es jebkad spētu uzrakstīt pats. Apzināti izvēlējos autorus, kuri bieži nepelnīti paliek nepamanīti mūziķu vidē. Ar savu jauno albumu arī cenšos lauzt stereotipu, ka ir grūti radīt dziesmas, izmantojot jauno dzejnieku vārdus, jo mēdz teikt, ka dzejoļos trūkstot ritma un atskaņu. Man tā vien bija laba motivācija ķerties pie jaunu dziesmu radīšanas!”

Jaunais albums miksēts gan stereo, gan “Dolby Atmos” versijā pie Kaspara Bārbala studijā “Lauska”. “Dolby Atmos” ir telpiskās skaņas tehnoloģija, kas ļauj mūziku saklausīt daudzdimensionāli. Gandrīz visās albuma dziesmās piedalās čelliste Erna Daugaviete, dziesmu “Es pazaudēju sevi” iedziedājusi Katrīna Dimanta, bet “Pārdomās” pūšaminstrumentus iespēlējuši Krists Kazaks no grupas “All Day Long” un Kapteinis Reinis. Albuma vizuālo noformējumu veidojusi Laura Zoe. Šoreiz albums fiziskās kopijās izdots USB formātā un abos skaņas formātos pieejams mūzikas straumēšanas vietnēs.

“Vārdu” prezentācijas koncerts notiks 13. jūlijā kultūrtelpā “Vagonu zāle” Rīgā. Tajā kopā ar Reini uzstāsies čelliste Erna Daugaviete un pasauli apceļojušais viesmākslinieks no Lielbritānijas – ģitārists Kregs Satons, kurš daudzviet pasaulē zināms kā The Flamenco Thief. Prezentācijas pasākumā uzstāsies arī “Zīmējumu teātris” ar performanci “Siltais zīmējums”, kas būs dzīvās muzicēšanas, gleznošanas un teātra izrādes apvienojums. Tajā piedalīsies aktieris un režisors Varis Klausītājs, kā arī ilustratore un dzejniece Lote Vilma Vītiņa. Reinis Jaunais ar “Zīmējumu teātri” sadarbojies arī agrāk performancē “Jaunais. Čaks. Klausītājs”.

 

Tas, ka jaunā albuma oficiālais prezentācijas koncerts ieplānots divus mēnešus pēc “Vārdu” izdošanas nenozīmē, ka Reinis nolēmis sarīkot sev neierasti ilgstošu atvaļinājumu. Viņš nu jau kārtējo reizi kopā ar ģimeni kāps busiņā un dosies sniegt grafikā cieši ieplānotus koncertus Polijā, Čehijā, Vācijā un Itālijā. Tūre gan iesāksies vēl Latvijas ārēs – 19. maijā Reiņa Jaunā neparastās ģitārspēles un nu jau arī dziedāšanas cienītāji varēs paklausīties viņa mūziku koncertā Saules kvartālā Ventspilī, bet 20. maijā viņš uzstāsies Līvas ciema svētkos Liepājā. Latvijā Reinis Jaunais atgriezīsies XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku laikā, kad to ietvarā piedalīsies dziesminieku koncertā Esplanādē Rīgā.

Reinis Jaunais ir ģitārists, dziedātājs un komponists no Rīgas, kurš kopš 2013. gada izdevis jaunu oriģinālmūzikas albumu ar intensīvu regularitāti gandrīz reizi gadā. Ar albumu “Zeme” viņš tika nominēts 2020. gada “Zelta Mikrofona” balvai kategorijā “Instrumentālā vai starpžanru mūzika”. Pērn tika izdots arī albums “Bērziņš Jaunais Smukais” kopā ar vēl diviem virtuoziem ģitāristiem – Jāni Bērziņu un Gintu Smuko. Reinis daudz koncertējis lielākajā daļā Eiropas valstu, kā arī Austrālijā, Jaunzēlandē un Turcijā, izpildot savu oriģinālmūziku.

Albumā iekļautās dziesmas tapušas ar AKKA/LAA autorstpendijas atbalstu.

Spotify

Foto – Laima Jaunā

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit