Skip to content

Reperis Reinis Kapone laiž klajā albumu “Dvēseles aptieka”

Ar jaunu albumu atgriežas hiphopa mākslinieks Reinis Kapone. Aizvadot Lieldienas, klausītāju rīcībā tiek nodota “Dvēseles aptieka” – albums, kas veltīts garīgās veselības tematikai.

“Dvēseles aptieka” ir konceptuāls un dziļi personisks albums, kas vienlaikus ir ceļojums dvēseles ārstēšanas līdzekļu meklējumos. Albumā iekļautas deviņas dziesmas un divi skiti (audiālas piezīmes). Visu albuma dziesmu bītu (muzikālo pavadījumu) autors ir Latvijas lielākās hiphopa apvienības “Kreisais Krasts” biedrs un bītmeikers Trakamelodija. Ieraksts veikts “Kreisā Krasta studijā”. Albuma ierakstu un pēcapstrādi veicis Kaizers, apvienības “Kreisais Krasts” mūzikas producents. Atsevišķās dziesmās piedalās arī izpildītāji Sudrabu Sirds un Brokss (no repa apvienības “Rīmdari”). Vāciņa dizainu veidojis atzīts grafiti mākslinieks Tron Karton.

Albuma nosaukums atspoguļo dvēseles dziedināšanas meklējumus. Vārds “aptieka” asociējas ar vietu, kur iegādāties līdzekļus, lai ārstētu savas vainas, taču līdzekļi dvēseles sadziedēšanai katram var būt dažādi – kādam antidepresanti, trankvilizatori, citam narkotikas un alkohols. Albuma ievaddziesmā mākslinieks piesauc repu kā terapiju. “Dvēseles aptiekā” atspoguļota bohēma, dzīves rutīna, panikas lēkmes, cīņa ar bailēm, pārdozēšana, psihoterepeita apmeklējums u.c. notikumi un sajūtas, kas saistītas ar paša mākslinieka piedzīvoto.

“Nāku no vides, kur runāšana par šāda veida problēmām tiek uzskatīta par vājumu. Izpratni par garīgo veselību man pašam sniedz iespēja lasīt, klausīties, skatīties citu stāstus. Saprast to, ka neesi viens ar šādu problēmu, ka tā nav tikai izlaidība vai vājums, ka tas var piemeklēt ikvienu. Jāsaka, ka saskatu arī gaišo pusi, jo, izdzīvojot trauksmi un bailes, spēju izaugt savā personībā un garā. Ceru, ka mans stāsts spēs kādam palīdzēt atrast mieru, apzināties, ka tas ir process mūsu garīgajā izaugsmē,” atklāj Reinis Kapone.

Albums “Dvēseles aptieka” no 5. aprīļa pieejams straumēšanas servisos. Vietnē “Bandcamp” to ir iespējams iegādāties digitālā formātā, tādā veidā atbalstot mākslinieku. Albuma tituldziesma “Dvēseles aptieka” klausāma arī vietnē “Youtube”.

Reinis Kapone, īstajā vārdā Reinis Pone, ir hiphopa izpildītājs no Valmieras. 2017. gadā laidis klajā debijas albumu “Katafalks”. Iepriekš sadarbojies ar tādiem hiphopa māksliniekiem kā ansis, xantikvariāts, Sudrabu Sirds, Pionieris, EikshO, Nātre, kā arī bītmeikeriem Oriole, NiklāvZ, milktune, Noitro un dotConcept.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit