Skip to content

Reperis rolands če izdod dziesmu “Marco Polo”

Pašmāju reperis rolands če izdod dziesmu ar zīmīgu nosaukumu, kuru atpazīs teju ikviens, kurš kādreiz ir apmeklējis kādu mūzikas festivālu Latvijā– “Marco Polo”.

Marko Polo ir ne tikai leģendārais viduslaiku ceļotājs un nosaukums iemīļotai bērnu spēlei, kuru spēlē ūdenī – baseinos vai ezeros, bet arī kļuvusi par teju neatņemamu Latvijas festivālu izklaidi – festivālu apmeklētājiem sasaucoties vienam ar otru. Viens no saucējiem, visbiežāk dodoties cauri telšu pilsētiņai, sauc “Marco” un gaida, kad kāds cits atsauksies kliedzot “Polo”.

“Man dziesmās patīk spēlēties ar vārdiem un to nozīmēm, “Marco Polo” ir viens no šādiem piemēriem – zīmīgs vārdu savienojums pats par sevi, gan ar spēcīgu nozīmi un asociācijām Latvijas jauniešu vidū. Sasaukšanās ar “Marco” un “Polo” ir bijusi un būs nevienas vien ballītes atslēga. Arī man un maniem draugiem patīk ballēties bez robežām (līdzīgi kā ceļoja Marko Polo), ballēties tā, ka muguras paliek slapjas (līdzīgi kā “Marco Polo” spēle ūdenī) un radīt šo kopības sajūtu draugiem uzsaucot “Marco” un zinot, ka viņi atbildēs ar “Polo”,” tā par dziesmas vēstījumu stāsta reperis rolands če.

Dziesmas pirmie aizmetņi ir radušies jau pagājušajā vasarā, bet līdz galam noslīpēta un radīta dziesma tapa pandēmijas ierobežojumu laika, līdz ar to rolands če uzsver, ka dziesma ir paredzēta ballītēm un dzīves svinēšanai: “Pēdējo gadu esam pārāk daudz sēdējuši mājās un ievērojuši ierobežojumus, tāpēc šovasar esam pelnījuši “pašaut vaļā līdz maksimumam”. Tieši to novēlu visiem, kas klausīsies manu jaunāko singlu “Marco Polo” – Ņem rokā divas pudeles – vienu, lai padzertos, otru, lai šļakstītos!”

Latvijas repa skatuves aprindās rolands če ir jau atzinību ieguvis mākslinieks, bet plašākai sabiedrībai rolanda če vārds kļuva zināms pēc singla “Tort” veiksmīgajiem panākumiem, kā arī dziesmas “Riņķa deja (Krievu rulete)”, kas bija arī mākslinieka pirmā sadarbība ar mūzikas izdevniecību Universal Music. rolands če ir reperis, dziesmu autors un producents no Talsiem, kurš ar mūziku nodarbojas jau vairāk kā desmit gadus, profesionālāk tai pievēršoties 2016. gadā. Mūzikā darbojas gan kā solo mākslinieks, gan ņem dalību vairākos kopprojektos, no kuriem panākumiem bagātākais ir duets kopā ar kolēģi, reperi xantikvariāts – abu pēdējais kopalbums “Siera Plate 2” ir guvis lielu atsaucību klausītāju vidū, kā arī tika nominēts Latvijas mūzikas balvai “Zelta mikrofons 2019”.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit