Skip to content

Rīgā norisināsies dzīvās elektroniskās mūzikas koncerti projekta Erica Synths Garage ietvaros

4. un 5. septembrī Rīgā, klubā ”Serviss” Tallinas ielas kvartālā no plkst. 19:00 līdz pat pusnaktij norisināsies dzīvās elektroniskās mūzikas koncerti vienviet pulcējot 10 māksliniekus no Berlīnes, Kopenhāgenas, Tallinas, Tartu, Viļņas un Latvijas. Koncertos gaidāma daudzveidīga elektroniskā mūzika ar fokusu uz dažādu žanru deju un eksperimentālo mūziku. Koncertus rīko pašmāju elektronisko mūzikas instrumentu ražotāji ”Erica Synths” sadarbībā ar ”Burn Energy” un ieeja tajos būs bezmaksas. gadā dibinātā platforma ”Erica Synths Garage” ir kļuvusi par plašāko Latvijas dzīvās elektroniskās mūzikas arhīvu, publicējot un translējot vietējo un ārzemju mūziķu uzstāšanos ierakstus. Šīs nedēļas nogales programmas fokuss vērsts uz reālā laikā notiekošām performancēm, kurās mūzikas radīšanai izmantoti sintezatori un citi elektroniskie mūzikas instrumenti, pretstatā tik ierastajai iepriekš sagatavotu skaņdarbu atskaņošanai izmantojot dīdžeju aparatūru.

Piektdienas vakara programmā gaidāmas uzstāšanās no pašmāju modulāro sintezatoru virtuoziem Nikolā Negoroda un Multilux, kā arī SKD, kura mūzikas ieraksti un uzstāšanās pēdējo gadu laikā strauji guvušas starptautisku atpazīstamību. Tūmass Sāvi ir Tallinā dzīvojošs mūziķis, kurš piektdienas vakarā uzstāsies ar projektu Motobor, kura skaniskā estētika robežojas starp industriālo un acid tehno. Savukārt piektdienas vakaru noslēgs Berlīnes mūziķe JakoJako – viņas mūzika ir daudzpusīga un nevar tikt raksturota, izmantojot ierastos žanru rāmjus – projekta sākotnējais pozicionējums visnotaļ nepārprotami bija saistīts ar klubu un deju mūzikas kontekstu, laika gaitā attīstot tā eksperimentālās un klausāmās mūzikas šķautnes. Viņas daiļrade ir cieši saistīta ar leģendāro eksperimentālās un deju mūzikas izdevniecību Leisure System.

Sestdien uzstāšanās gaidāmas no progresīvā Latvijas elektronikas veterāna KODEK, kā arī jaunpienācēja Smiltis, kura debijas uzstāšanās ”Erica Synths Garage” 2019. gada nogalē pārsteidza ne vienu vien elektroniskās mūzikas entuziastu. Lietuvas elektroniskās mūzikas skatuvi pārstāvēs Deividas Jaroška ar industriālās un eksperimentālās mūzikas projektu Karkasas. Tartu bāzētais projekts Darkside ir pelnījis īpašu uzmanību, jo mūziķis Aleksejs Brjantsevs būdams neredzīgs meistarīgi pārvalda plašu elektronisko instrumentu klāstu, radot enerģisku un aizraujošu deju mūziku. Sestdienas vakaru noslēgs Kopenhāgenas projekts Peachlyfe, kurš pēdējā gada laikā ir kļuvis par vienu no redzamākajiem Dānijas elektroniskās mūzikas jaunpienācējiem, izpildot neierasti ātru bezkompromisu deju mūziku. Abos vakaros pasākuma vizuālo pusi nodrošinās VJ Zenon ar video modulārā sintezatora palīdzību.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit