Skip to content

“Rihards Lībietis Orchestra” ar tiešraides koncertu uzsāk līdzekļu vākšanas kampaņu jaunajam albumam

Ar tiešraides koncertu trešdien, 24. martā, plkst. 20.00 grupa “Rihards Lībietis Orchestra” uzsāk līdzekļu vākšanas kampaņu maija beigās gaidāmā albuma “Willful Blindness” (apzināts aklums) izdošanai. Kampaņa tiek īstenota ar kolektīvās ieguldījuma platformas “Projektu banka” palīdzību.

“Šajā albumā, kas lolots jau vairāk kā gadu un kura ieraksts studijā veikts jau pagājušajā rudenī, esam ielikuši ļoti daudz darba, rūpju un mīlestības. Sakrita, ka albuma materializēšanās ceļš sākās vienlaikus ar pandēmiju un ar visām no tā izrietošajām sekām – kaut kāda veida grūtības un finansiāla rakstura sarežģījumi to ir konstanti pavadījuši. Muzikāli šis noteikti ir daudzslāņainākais albums, pie kā esam strādājuši – ar kontrastu pilnu noskaņu un emocionāli bagātu skanējumu, skarot arī ļoti nozīmīgas tēmas. Mums šķiet ļoti būtiski šo procesu kārtīgi noslēgt, lai mūzika varētu sasniegt klausītājus un arī lai paši varam doties tālāk,” atklāj grupas līderis un albuma mūzikas autors Rihards Lībietis. “Lēmumu par kampaņu “Projektu bankā” pieņēmām tāpēc, ka tas ir lielisks veids, kā kopīgiem spēkiem atbalstīt labas idejas, kuru īstenošanas izmaksas pašiem vien ir nesasniedzamas.”

Grupas čelliste Erna Daugaviete papildina: “Pēdējā laikā ir īpaši jūtams, ka dažādu jomu mākslinieki alkst pēc savas mākslas izpaušanas publiski. Īpaši jau mūziķi un dejotāji. Gada laikā mēs visi esam izjutuši tik krāsainu emociju spektru, ka ir patiešām grūti tādu bagātību noturēt sevī – gribas, lai ir klausītājs, kuram varētu pavēstīt vismaz daļu no mūsu dvēseles valodā izteiktajiem stāstiem. Mūzika spēj pastāstīt ļoti daudz, tā ir dziedinoša kā pašiem mūziķiem, tā arī klausītājiem. Tiešraides koncerts, protams, enerģijas apmaiņas ziņā nav salīdzināms ar koncertu klātienē, bet šajā brīdī tas ir vienīgais veids, kā mēs varam satikties ar klausītājiem un priecēt viņus ar savu radīto mūziku. Vienlaikus tā ir arī lieliska iespēja sirsnīgai sarunai ar skatītājiem.”

Tiešraides koncertā skanēs skaņdarbi no jaunā albuma “Willful Blindness”, to skaitā būs arī vairāki pirmatskaņojumi. Tas būs skatāms bez maksas Riharda Lībieša kanālā YouTube: .

Projekts atbalstītājiem “Projektu banka” platformā būs pieejams viena mēneša garumā – līdz 22. aprīlim. Plašāka informācija par albuma izdošanu un iespējām to atbalstīt atrodama šeit: https://projektubanka.lv/projects/albums-willful-blindness. Projektu informatīvi atbalsta Valmiermuižas alus darītava un kafejnīca “Rocket Bean Cafe”.

“Willful Blindness” jeb “Apzināts aklums” raksturo apzinātu izvēlēšanos neredzēt svarīgas un uztraucošas lietas sevī un apkārtējā pasaulē. Albuma tematika ir par katra cilvēka individuālo atbildību par sevi, savas gaismas un ēnas puses ieraudzīšanu un pieņemšanu, kas rada vēlmi mācīties, piedzīvot, censties būt atbildīgam un ticēt saviem spēkiem.

Albumā būs iekļauti 12 instrumentāli skaņdarbi, kuru autors ir Rihards Lībietis sadarbībā ar pārējiem grupas dalībniekiem. Ierakstos piedalījušies ne tikai grupas dalībnieki Rihards Lībietis (akustiskā, elektriskā ģitāra), Erna Daugaviete (čells), Gints Smukais (akustiskā ģitāra), Matīss Repsis (sitaminstrumenti) un Jānis Polis (bass), bet arī viesmākslinieki Mārtiņš Miļevskis (sitaminstrumenti), Laura Rozenberga (trombons), Valters Šmits (saksofons) un Reinis Klatenbergs (mežrags). Albums ierakstīts “AMFO Music” studijā Rīgā, tā skaņu režisors ir Toms Lisments.

“Rihards Lībietis Orchestra” ir kvintets, kas izpilda instrumentālu un dinamisku pasaules mūziku, tajā savienojot ietekmes no Āfrikas, Tuvo Austrumu un Latvijas folka mūzikas, iedvesmojoties no blūza un džeza skanējuma.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit