Skip to content

Rudenī notiks Katrīnas Gupalo un Edgara Vilcāna koncertsērija “Dzimtā valoda”

Svētdien, 3. septembrī ar koncertu Tukuma pilsētas Kultūras namā aizsāksies Katrīnas Gupalo un Edgara Vilcāna rudens koncertsērija “Dzimtā valoda”. Programma, kurā iekļautas spēcīgas un tautā iemīļotas Zigmara Liepiņa, Haralda Sīmaņa, Raimonda Paula, Raimonda Tigula un Imanta Kalniņa dziesmas šoruden priecēs klausītājus piecās Latvijas pilsētās, bet Valsts svētku laikā tiks atskaņota Prāgā, Vīnē un Budapeštā.

“Līdz šim tā ir vokāli sarežģītākā koncertprogramma, kāda man jebkad ir bijusi. Piemēram, programmas tituldziesma – leģendārā Līvu “Dzimtā valoda” ar savu plašo diapazonu ir Fredija Merkurija cienīgs pārbaudījums jebkuram dziedātājam. Savukārt Haralda Sīmaņa “Ezers” un triloģija no Zigmara Liepiņa rokoperas “Lāčplēsis” ir emocionāli tik piesātinātas, ka jāatdot visa dvēsele tās izpildot. ” – atklāj Katrīna Gupalo.

Programmas pirmatskaņojums simboliski notika Edgara Vilcāna dzimtajā pilsētā Koknesē, dienu pirms Katrīna saņēma Latvijas Valsts augstāko apbalvojumu – Triju zvaigžu ordeni. Turpmākie koncerti notiks 3. septembrī  Tukuma pilsētas Kultūras namā, 23. septembrī Valmieras koncertzālē “Akustika”, 30. septembrī Mazmežotnes muižā, 28. oktobrī Jelgavas Kultūras namā un 11. novembrī Līgatnes koncertzālē “Zeit”. Pēc tam abi mūziķi dosies koncertēt uz Prāgu, Budapeštu un Vīni.

Klausītāji Katrīnas Gupalo un Edgara Vilcāna koncertos dzirdēs arī romantiskākas kompozīcijas, piemēram, Raimonda Paula šedevrālo mīlas balādi “Balta saule”, kā arī latviešu un ukraiņu tautasdziesmas. Skanēs arī Katrīnas un Edgara radītā mūzika – dziesma “Dur Prom”, kas kļuva par radiohitu un 13 nedēļas bija Latvijas spēlētāko dziesmu top 10, skanot deviņās Latvijas radiostacijās, kā arī himniskās kompozīcijas “Resistance” un “Kamēr pret sauli kāpu” ar Māra Čaklā dzeju.

Līdz ar koncertsēriju, Katrīna un Edgars turpina labdarības akciju “Latviešu mūziķi – ukraiņu karavīriem!”, kas vāc ziedojumus Ukrainas brīvprātīgo kaujas vienības “Kaukāzs” atbalstam, kuras lielākā daļa ir Ukrainas armijas karavīri, kuri aizstāv Ukrainu kaujās Donbasā jau no 2014. gada. Kaujas vienība “Kaukāzs” izveidota 2022. gadā, darbojas visās kara zonās un iekļauta Ukrainas pašaizsardzības spēkos. Lai aizsargātu Ukrainu viņiem ir nepieciešami divi automašīnas radioaparāti, droni, karavīru formas un lietus pončo.

Ziedot ukraiņu karavīriem var šeit: https://www.ziedot.lv/latviesu-muziki-ukrainu-karaviriem-4578

Biļetes uz koncertiem pieejamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit