Skip to content

RŪDIS izdod dziesmu “Et honor”

Latvijas elektroniskās mūzikas žanrā sevi nu piesaka jaunais komponists un izpildītājs RŪDIS ar dziesmu ‘’Et honor’’ jeb ‘’Un gods’’ un tās video klipu. Klipa pirmizrāde notikusi šā gada 21. janvārī video straumēšanas platformā YouTube.


Dziesmas mūzikas un teksta, kā arī video scenārija autors ir RŪDIS (Rūdis Cebulis) – senās mūzikas dziedāšanā specializējies mūziķis, kas plašākas sabiedrības uzmanību izpelnījies, izpildot Farinelli dziedātāja lomu Dailes teātra izrādē ‘’Farinelli un karalis’’, piedaloties dažādos senās mūzikas koncertos Latvijā un ārzemēs un vadot vairāku Rīgas skolu korus. Dziesmu producējis, aranžējis un video scenāriju veidojis Reinis Klatenbergs. Video montāža – Jošua Ilsters. Čells – Erna Daugaviete. Dziesmas videoklipā filmējušās galma dāmas – Beāte Lindenberga, Laura Drava un Agnese Stafecka. Grima māsliniece – Kristiāna Klatenberga. Tērpus sarūpējis LU senās mūzikas ansamblis CANTO un Mazās muižas tērpu mākslinieces – Jeļena Forste un Elīna Kuzņecova. Video uzņemts galvaspilsētā sadarbībā ar Rīgas Lutera draudzi, Zunda Towers un Latvijas Nacionālo māslas muzeju.

Skaņdarbs ‘’Et honor’’ tapis ilgākā laika posmā, bet tas ļāvis sākotnējo sapni par pašam savu elektroniskās mūzikas skaņdarbu attīstīt līdz krāšņam mūzikas vidoklipam, kura tapšanā iesaistīti labākie no labākajiem – draugi, ko vieno kopīga tiekšanās pēc augstākajām kvalitātēm, reizē saglabājot cilvēciskumu un gūstot baudu procesā.

Taču vai skaņdarbā minētā karaļvalsts un tās karalis spēj pieņemt cilvēciskās vājības? Varbūt laikā, kad prātu nomocījušas iznīcinošas sērgas un galma iekšējās nesaskaņas, katrs pareizajā pusē stāvošais ir vajadzīgs kā atbalsts? Vai kā kalps? Bet kāds tam visam iemesls? Un ar kādiem līdzekļiem cilvēku ievilināt savos valgos, kad satiekas senatne ar mūsdienām vai nākotni? Dziesmas centrālā daļa ‘’Un gods, un slava, un spēks mūžīgi mūžos’’ ir atbilde uz cilvēcisko vājību radītajiem jautājumiem, kas ļauj sķietami atviegloti uzelpot. Noslēgumā jau pagātnes formā karalis jau ļaus raudzīties uz pārdzīvoto un uzņems pie sevis. Gods visdažādākajās tā izpausmēs caurvij dzīvi no pasaulē nākšanas līdz pēdējam elpas vilcienam. In saecula saeculorum.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit