Skip to content

Rūta Ķergalve izdod dziesmu “Garu ceļu”

Latviešu dziedātāja, mūzikas autore Rūta Ķergalve izdod latviešu folkloras iedvesmotu dziesmu – “Garu ceļu”. Dziesma tapusi sadarbībā ar producentu un mūzikas līdzautoru – Arvīdu Saulīti.

Dziesmā “Garu ceļu” dzirdams elektroniskās, altenatīvās un folkmūzikas apvienojums. Izmantojot latviešu tautasdziesmas tekstu. Ietērpjot to mūsdienu populārās mūzikas skanējumā, radīts skaņdarbs, kas sākotnēji bija paredzēts un izmantots Latvijas Dejas  balvas 2019 – 2020 pasniegšanas ceremonijā. Skatuviskās tautas dejas priekšnesumu izdejoja Rīgas Tehniskās universitātes tautas deju ansamblis “Vektors”, horeogrāfija: Dagmāra Bārbale. (Priekšnesums skatāms YouTube).

Sadarbībā ar Soundwell Production un Arturu Dāvidu dziesmai tapusi arī video versija, kurā mākslinieciskā veidā attēlots cilvēka sevis meklējumi, nemitīgi mainīgajā ārējā vidē.

Rūta Ķergalve  – mūziķe, dziesmu autore ir no Kuldīgas. Absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmiju kā džeza un populārās mūzikas vokāla skolotāja.  Ar dziesmu “Izgaismots” piedalījusies Latvijas Televīzijas autoru un izpildītāju konkursā „Supernova 2020”. Dabas tuvums un  miers iedvesmo muzikālo jaunradi.. R.Ķergalves mūzikā dzirdamas džeza, folkmūzikas un popmūzikas iezīmes,kas  kopā ar savdabīgo vokālu un kompozicionālo uzbūvi veido Rūtas muzikālo rokrakstu.

Mūzikas autore – Rūta Ķergalve. Producents  – Arvīds Saulītis

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit