Skip to content

Rūta Ķergalve izdod jaunu dziesmu – “Maigu miegu”

Mūziķe Rūta Ķergalve sadarbībā ar mūzikas producentu Arvīdu Saulīti klausītājiem nodod jaunu dziesmu  “Maigu miegu”.   Tā vēsta par ilgošanos. Par saldu un sāpīgu izvairīšanos būt šeit un tagad, bet ļaut sev atrasties tur, kur šķietami izgaist trauksme, neērtums, pienākumi. Ļaut sev tumšā ziemas vakarā uz brīdi pakavēties siltā, bezrūpīgā vasaras pēcpusdienā. Ļaut sev nozust atmiņās vai sapņos par gaidāmo, vēlamo.

Dziesmas teksta un mūzikas autore ir Rūta Ķergalve. Dziesma tapusi pirms vairākiem gadiem un tajā laikā ietvēra sevī vēstījumu par ilgošanos pēc tuva un mīļa cilvēka. Reizēm atsvešinātība rada tik lielu plaisu, ka pat atrodoties vienā telpā, nespējam viens otru ieraudzīt. Laikam ritot, muzikālais vēstījums mēdz transformēties un ieņemt jaunas formas. Šobrīd dziesma aicina rast mirkli miera sevī, pat ja notikumi apkārtējā pasaulē nemitīgi izaicina un vairo trauksmes un baiļu sajūtu.

Dziesma tapusi sadarbībā ar  elektroniskās mūzikas komponistu, producentu – Arvīdu Saulīti. Līdz šim kopā radīti vairāki skaņdarbi mūziķes Rūtas Ķergalves solo projektam, kā arī elektroniskās mūzikas projektam – Stiga.

Rūta Ķergalve ir dziedātāja un dziesmu autore no Kuldīgas. Muzikālās gaitas uzsākusi Kuldīgā, kad 12 gadu vecumā pašmācības ceļā apgūti ģitārspēles pamati, sarakstītas pirmās dziesmas, izveidots pirmais mūzikas sastāvs. Latvijas alternatīvās mūzikas pasaule un dziesminieku kustība ir būtiski ietekmējuši mūziķes muzikālo darbību un attīstību.  Absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmiju kā džeza un populārās mūzikas vokāla skolotāja.   Dabas tuvums un  miers iedvesmo muzikālo jaunradi. R.Ķergalves mūzikā dzirdamas džeza, folkmūzikas un popmūzikas iezīmes, kas  kopā ar savdabīgo vokālu un kompozicionālo uzbūvi veido Rūtas muzikālo rokrakstu. Savu mūziku Rūta raksturo kā noskaņu mūziku, kas klausītāju ieved emociju un sajūtu pasaulē.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit