Skip to content

Sākas ierakstu iesniegšana Mūzikas ierakstu gada balvai Zelta Mikrofons

No 1. novembra sākusies ierakstu iesniegšana Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai Zelta Mikrofons. Ieraksti iesniedzami līdz 4. decembrim (ieskaitot) elektroniski, izmantojot kādu no failu apmaiņas serveriem, vai fiziskā formātā Latvijas Mūzikas Producentu Apvienības LaMPA birojā Rīgā, Sēlpils ielā 2c (3. stāvā).

Vērtēšanai tiek pieņemti visi ieraksti, kuri ir izdoti laika posmā no 2016. gada 2. decembra līdz 2017. gada 1. decembrim.

Iesniegto albumu sadalījumu pa kategorijām (mūzikas žanriem) veiks īpaši izveidota žūrija komisija. Joprojām nemainīgas tiek saglabātas 4 vispārīgās nominācijas, kurās ierakstus var iesniegt paralēli iepriekšminētajam:

Kā ierasts, tiks pasniegta tradicionālā balva par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā, kā arī, apkopojot Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) datus, tiks noteikts radiostacijās visvairāk atskaņotais ieraksts jeb radiohits.

Stāsta Kalvis Bormanis, grupas “Rīgas Modes” vokālists, kas daudziem par pārsteigumu saņēma balvu “Zelta Mikrofons 2017” par Labāko pop albumu: “Mēs radām mūziku tāpēc, ka mums tas ir svarīgi pašiem sev, taču nav ko liegties – ir ļoti patīkami saņemt atzinību. Es šajā ziņā visaugstāk vērtēju patiesumu. Ir mūzika, ar kuru man personīgi nav pa ceļam, taču klausoties ir iespējams sajust, vai attiecīgais izpildītājs patiešām domā to, ko dzied un, runājot suburbijas valodā, ir gatavs atbildēt par savu “bazaru”. Zelta Mikrofons mums bija pārsteigums, lai gan nešaubījāmies, ka albums ir šīs balvas cienīgs. Pēc tam, kad stāvējām Dailes teātra aizskatuves kāpnēs, viss pēkšņi saslēdzās kopā: bija vērts pavadīt n-tās stundas mēģinājumos un studijā ar visām no tā izrietošajām sekām. Tā ir tikai statuete, taču mums tā sniedza sava veida piepildījumu par padarīto.”

Mūzikas ierakstu gada balva “Zelta Mikrofons” tiks pasniegta jau 22. reizi un jau astoto gadu tiek rīkota ar SMScredit.lv ģenerālatbalstu. “Zelta Mikrofonu” organizē LaMPA un MicRecPM sadarbībā ar Latvijas Izpildītāju un producentu apvienību LaIPA un Latvijas Republikas Kultūras ministriju, atbalsta Tirdzniecības parks “Alfa”.

Iesniegtos ierakstus izvērtēs profesionāla žūrija. Nominēto ierakstu piecinieki tiks paziņoti 2018. gada 17. janvārī. Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 2018. gada 27. februārī Dailes teātrī.

Nolikums, žūrijas sastāvs un jaunumi tiek regulāri publicēti mājaslapā www.zeltamikrofons.lv. Pirms ierakstu iesniegšanas LaMPA aicina rūpīgi iepazīties ar nolikumu. Reģistrācijas maksa administratīvo izdevumu segšanai par vienu iesniegto ierakstu vienā nominācijā – 25 eur, LaMPA biedriem iesniegšana ir bez reģistrācijas maksas.

Papildus informācijai lūdzam sazināties ar projekta administratori Ilzi Plešu – ilze@gadabalva.lv, tālrunis 67409924.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit