Skip to content

Sākusies RIGaLIVE dziesmas rakstīšanas nometnes otrā sesija

Pēc “Latvijas Mūzikas attīstības biedrības/Latvijas Mūzikas eksporta” iniciatīvas un ar LaIPA, kā arī Kultūras Ministrijas atbalstu, šonedēļ jau otro reizi tiek rīkots starptautisks pasākums mūzikas industrijas pārstāvju savstarpējai sadarbības veicināšanai, profesionalitātes līmeņa celšanai un pieredzes apmaiņai – dziesmu rakstīšanas darbnīca “RIGaLIVE”.

Pirmā “RIGaLIVE” dziesmu rakstīšanas sesija, kas notika pagājušā gada septembrī, guva lielu atsaucību gan no vietējiem, gan ārvalstu dalībniekiem un ekspertiem. Divu dienu laikā tika radītas 16 dziesmu demo versijas, ko vietējie un ārvalstu eksperti atzina par augsta līmeņa potenciāliem radio hītiem.  Starp trīsdesmit pirmās “RIGaLIVE” sesijas dalībniekiem bija arī Dons, Justs, Aminata, Kaspars Ansons, Kristīne Prauliņa, Arnis Račinskis, Jānis Aišpurs, Markus Riva, kā arī dalībnieki no Igaunijas, Lietuvas un Skotijas.

“RIGaLIVE 2018” norisinās šonedēļ no pirmdienas līdz trešdienai – pirmajā dienā notiek dalībnieku iepazīšanās, lekcijas un darbnīcas, taču rīt un parīt astoņas komandas, kas katra sastāvēs no trīs mūziķiem – izpildītāja, dziesmu autora un producenta – un astoņas stundas intensīvi tiks strādāts pie jaunu dziesmu tapšanas, kas katras dienas noslēgumā tiks prezentētas citām komandām un mūzikas industrijas ekspertu panelim.

Mūziķi darbosies astoņās studiju telpās, kuras iekārtot palīdzējis veikals “Mājlietu sala”, kā arī tehnisko aparatūru nodrošina veikals “Tava skaņa”. Mūziķi izmantos aparatūru, kuru nodrošina Latvijas uzņēmumi “Sonarworks”, “Gamechanger audio”, “JZ Microphones” kā arī “Erica Synths.

Šajā pavasarī tika saņemti gandrīz simts pieteikumu, no kuriem “RIGaLIVE” organizatori atlasīja 24 mūziķus, kas piedalīsies dziesmu rakstīšanas nometnē, to starpā ir arī Jānis Aišpurs, Aija Andrejeva, Linda Leen, Ansis, Arnis Račinskis un Markus Riva.

Kā viens no projekta atbalstītājiem, Red Bull mūziķu komandai ar labāko dziesmu piedāvā apmaksātu braucienu uz “Open’er” festivālu Polijā, kā arī audio tehnoloģiju uzņēmums Sonarworks labākajam producentam piešķirs individuāli kalibrētu Sennheiser HD650 austiņu pāri.

Viena no pirmās “RIGaLIVE” sesijas laikā radītajām dziesmām, “(My heart beats) Stacatto”, kuras autori ir Kaspars Ansons, Kristīne Prauliņa un Valters Sprūdžs, šodien piedzīvo savu pirmatskaņojumu Radio SWH ēterā. Dziesma dzirdama lietuviešu dziedātājas Jurgas izpildījumā. Pati Jurga par dziesmu komentē šādi: “Ierakstīt cita mūzikas autora radītu dziesmu bija lieliska izdevība, jo īpaši tāpēc, ka tā ir tik lipīga. Es tā nebiju darījusi diezgan ilgu laiku, taču es gaidīju šāda veida izaicinājumu, un tas atnāca “Staccato” formā. Man ļoti patīk dziesmas piedziedājums – pat, ja kāds nezina, ko nozīmē staccato vai legato, dziesmu vēstījums ir viegli uztverams, jo atgādina to sajūtu, kas rodas, kad cilvēks iemīlas.”

RIGaLIVE dziesmas rakstīšanas nometne 2. sesija ir tapusi sadarbībā ar AS “Rīgas Balzams”,” AS “Dzintars”, SIA “ER Grīdas”, SIA “Puķu Elvis”, Rocket Bean Roastery, kā arī SIA “Amrita” atbalstu.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit