Skip to content

Saulkrastu koris ANIMA izdod dziesmu un video stāstu “Lec, saulīte, rītā agri!”

Dziesmas pamatā latviešu tautasdziesmas divrinde “Lec, saulīte, rītā agri, lec ar Dieva padomiņ’!”, ko izpilda solistes Laura Leontjeva un Elīna Ose kopā ar kori ANIMA, bet muzikālo oriģinālskanējumu radījis komponists Kristaps Kievkalns, kura jubilejas koncertos šajā pavasarī būs dzirdama arī šī dziesma.

Dziesma rakstīta īpaši Saulkrastu korim ANIMA un solistēm Laurai Leontjevai un Elīnai Osei, kuras improvizatoriski izdzīvo dziesmas pamatmotīvu no klusinātas lūgšanas līdz dvēseles kliedzienam. Komponists tautasdziesmas vārdus ietērpis skaniski plašā muzikāli latviskā dabas ainavā, kas tiecas pēc gaismas, pēc cerības, pēc mierinājuma.

Dziesmas video piedalās aktrise Madara Botmane, kuras izpildījumā atainots skarbs un sirdi plosošs sievietes stāsts par nonākšanu dzīves šķietami viszemākajā punktā, pēc kura viņa izvēlas celties, iet, izciest, lūgt, atbrīvoties un tapt dziedinātai. “Par to, cik plaša ir Madaras jūtu pasaule un talants, es pārliecinājos, filmējot šo video ne tajos labvēlīgākajos laika apstākļos, bet tas bija tieši tas, kas vajadzīgs, lai piedzīvotu patiesu emociju izvirdumu,” atklāj video stāsta režisore Laura Leontjeva.

Mūzikas video operators un montāžas režisors ir Ritvars Bluka, ar kuru korim ANIMA izveidojusies cieša sadarbība. Savukārt dziesmas ierakstā kopā ar kori un solistēm piedalījusies arī  instrumentālā grupa: Kristaps Krievkalns (taustiņi), Kristjāns Krievkalns (elektronika), Andis Klučnieks (flauta), Miķelis Vīte (sitamie instrumenti). Skaņas apstrādi veicis Armands Treilihs.

“Lec, saulīte, rītā agri!”, kā arī kormūzikas cikls “Krastā saviļņots” kora ANIMA izpildījumā izskanēs komponista Kristapa Krievkalna jubilejas koncertos Cēsīs, Rēzeknē un Rīgā. Kā ziņots iepriekš, Kristaps Krievkalns ar draugiem-mūziķiem un Saulkrastu kori ANIMA gaidīs savus klausītājus koncertā ““Krastā saviļņots” / Istabā pie melomāna”:

7. aprīlī: Cēsīs Vidzemes koncertzālē;

20. aprīlī: Rēzeknē Latgales vēstniecībā GORS;

17. maijā (kas, zīmīgi, ir arī Kristapa dzimšanas diena): Rīgā VEF Kultūras pilī.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit