Skip to content

Shipsea ieskandina latviešu tautasdziesmu

Neilgi pirms solo koncertiem Jūrmalā izskan latviešu tautasdziesma “Saulīt’ vēlu vakarā” Shipsea aranžējumā.

Šajos svētkos pirmatskaņojumu piedzīvo jauns, latvisks ieraksts, ko veidojis Jānis Šipkēvics. Tā ir latviešu tautasdziesma, kas Shipsea interpretācijā izskan neilgi pēc uzveduma “Ansis Cīrulis. Ģēnijs. Latvietis” tapšanas.

Tieši dalība šajā izrādē iespaidojusi Šipkēvicu dziļāk pievērsties tautas mūzikai. “Latvijas Radio kora dirģents Sigvards Kļava mani uzrunāja, teikdams, ka izrādē mēs dziedāsim tikai tautasdziesmas, kā arī abi ar Vili Daudziņu būsim leģendārā latviešu grafiķa Anša Cīruļa divas dabas. Veids, kā Ansis Cīrulis strādāja ar latvisko mantojumu, var kalpot kā iedrošinājums jebkuram interpretam jebkurā jomā – no podnieka līdz ilustratoram, no diriģenta līdz komponistam. Tas ir etalons – ar kādu cieņu, cik vērīgi var meklēt būtisko tautas motīvos, kristalizēt patiesi gaumīgo.”

Šis ir pirmais ieraksts, kuru Šipkēvics veidojis pilnībā patstāvīgi  – no balsu, instrumentu ieraksta līdz skaņas pēcapstrādei – miksam un māsterēšanai. Jānis Šipkēvics šobrīd apgūst mūzikas producēšanu maģistra programmā Zviedrijas Karaliskajā mūzikas akadēmijā Stokholmā.

Spotify

Divi koncerti “Shipsea. Siltā gaismā” Dzintaru koncertzāles mazajā zālē norisināsies 25. novembrī pl. 16:00 un 19:00. Tajos piedalīsies arī stīgu kvartets, kā arī dziedātāja un multiinstrumentāliste Una Daniela.

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīze” kasēs

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit