Skip to content

SI UPENĒ: Haralds Sīmanis, Ārpilsētas Sakars, Elīzabeta Krēģere

Kafejnīca „Upene” otro gadu pēc kārtas aicina nosvinēt aizejošo vasaru mierīgā noskaņu atmosfērā kopā ar draugiem un mūziku. Vai pasaule dēļiem aizsista? Šis gads aizritējis trauksmains un neskaidrs un tā vien veicina baudīt kultūras pasākumus brīvā dabā – nomainīt ierasto vidi un kaut uz īsu brīdi piebremzēt trauksmainās domas. Haralds Sīmanis – dziesminieks, kura ieguldījums latviešu mūzikā ir neizmērojams, sākot no 70-to gadu beigām, ievadot Atmodu un neatkarības atgūšanas laiku, līdz pat mūsdienām. Jumiķis, ērģēlnieks, mūziķis, bet vislabāk viņu raksturotu vārdi – gaišums, dziļums, dzīves redzējums – un tie atbalsojas arī viņa dziesmās. Sarakstīts pāri simtam dziesmu un skaņdarbu, nospēlēts neskaitāmi daudz koncertu, izdoti trīs albumi, šogad iznākusi arī Gunas Rukšānes sarakstītā grāmata „Haralds Sīmanis. Dziesminieks”.

Grupa „Ārpilsētas Sakars” – grupa radusies 2019. gada sākumā, kad četri jauni mūziķi pēc pavisam neilga kopā pavadīta laika nolēma apvienot savus spēkus un talantus mūzikā. Togad ar īsu rudens akustisko koncertu sēriju tā ieguva uzticamus klausītājus dažādās vecuma grupās. Grupas sastāvā spēlē – Ints Mūrnieks (balss, taustiņi, čells), Kristers Leitis (bass), Renārs Hincenbergs (bungas), Reinis Hanzovskis (ģitāra).

Elīzabeta Krēģere – viena no Latvijas jaunajiem dziesminiekiem, kas dziesmu sacerēšanas prieku atklāja jau pamatskolas laikos pie mūzikas skolas klavierēm. Projekti, māksla, dažādas radošas izpausmes un visu satikto kaķu papaijāšana – lai kur vestu dzīve, mūzika un savas dziesmas kopš tā laika Elīzabetai vienmēr ir bijušas kaut kur tuvumā. Visā dziesmotā radošuma periodā piedzīvoti daudzi koncerti nelielām un sirsnīgām auditorijām, no kurām atpazīstamākie ir jauno dziesminieku koncerti mūzikas un mākslas festivālā “BILDES”.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit