Skip to content

Skaņas dienas 2024

No 23. līdz 27. aprīlim Liepājā norisināsies starptautiskais skaņai, mākslai un eksperimentiem veltītais festivāls “Skaņas dienas”. Festivālā norisināsies darbnīcas un lekcijas, kuras pievērš uzmanību skaņu mākslas, audiovizuālās kultūras un dizaina  praksēm, RTU Liepājas akadēmijas Mākslas pētījumu laboratorijā (MPLab), kā arī  koncerti, performances un seminārs vairākās kultūras norises vietās Liepājā. Festivāls “Skaņas dienas” notiks jau 11. gadu, kopā pulcējot  atpazīstamus un jaunus māksliniekus, studentus un skaņas entuziastus, veidojot sastapšanās punktu dažādām mākslu praksēm.

25. aprīļa vakarā “Skaņas dienu” ietvaros aicinām apmeklēt koncertu ”Laika spēle. Kanādas un latvijas elektroakustiskā mūzika” koncertzāles “Lielais dzintars” kamerzālē. Koncertā tiks atskaņoti skaņdarbi, kas tiks telpiskoti ap klausītājiem izvietotā 8 skaļruņu akustiskā sistēmā. Koncerta pirmajā daļā tiks atskaņoti konkursa “JTTP – Jeu de Temps / Times Play” uzvarētāju un tematisko balvu ieguvēju skaņdarbi. Konkursu jau 24. reizi rīkoja Kanādas Elektroakustiskās Savienība (Canadian Electroacoustic Community (CEC)) un tas veltīts jaunajai elektroakustiskajai mūzikai Kanādā. Koncertā būs klātesoši CEC pārstāvji un vairāki komponisti, kuri iepazīstinās ar elektroaktustiskās mūzikas kultūru Kanādā. Savukārt koncerta otrajā daļā tiks atskaņota Latvijas komponistu skaņdarbu programma, kuru veidos imersīvās skaņas un zinātnes festivāla SWRL.SPACE mākslinieciskais vadītājs Voldemārs Johansons. Otrās daļas programmā Voldemāra Johansona, Platona Buravicka, Annas Fišeres, Agitas Reķes un citu skaņdarbi.

26.aprīlī kultūrvietā “Kursas putni” notiks seminārs, kurā savu darbību prezentēs dažādi mākslinieki un radošo industriju pārstāvji, kā arī diskusija par festivālā pētītajām tēmām. Vakara turpinājumā notiks atvērtā performanču programma, kurā uzstāsies jaunie eksperimentālās un elektroniskās mūzikas mākslinieki.

“Skaņas dienu” nedēļas noslēgums tiks atzīmēts 27. aprīļa vakarā Liepājā, klubā “Kursa”. Vakars tiks iesākts ar radošo darbnīcu rezultātu prezentācijām – notiks performances, demonstrācijas un citas mākslinieciskas pieredzes.

Pasākuma turpinājumā notiks daudzveidīga un eksperimentāla audiovizuālu performanču programma. Būs iespēja dzirdēt ambientās, trokšņu mūzikas un citu žanru priekšnesumus, kuros eksperimentēts ar dažādiem analogiem, digitāliem un mākslinieku pašu izstrādātiem sintezatoriem, klasiskiem akustiskiem instrumentiem, lauka ierakstiem un netradicionālām komponēšanas metodēm. Uzstāsies Christian Faubel (DE), Lise-Lotte Norelius (SE), Marko Timlin (DE/FI), Shawn Pinchbeck (CA/EE), Julie Delisle (CA), Paula Vītola un Alvis Grigaļūns (LV), Spāre Vītola un Marta Ansone (LV), Vanckars (LV). Vakars noslēgsies ar elektroniskās deju mūzikas programmu, kurā uzstāsies DJ Sairam (LV), Deelis(LV), Unauthorized (LV).

Informācija par pilno festivāla programmu, radošajām darbnīcām un pieteikšanos, biļešu tirdzniecību festivāla performanču vakariem mājas lapā sound.mplab.lv. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/custompage/4255

Festivālu organizē biedrība “ASTE. Art, Science, Technology, Education, biedrība “E-Lab, elektroniskās mākslas un mediju centrs” un RTU Liepāja Mākslas pētījumu laboratorija (MPLab). Skaņas dienas norisinās pateicoties Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūras pārvalde” un Valsts Kultūrkapitālfonda finansiālajam atbalstam. Festivāla noslēguma programmas tehnisko atbalstu nodrošinās PXB.LV.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit