Skip to content

Skanīgi aizvadīta mūzikas rakstīšanas nometnes “RIGaLIVE” septītā sesija

Šogad no 13. – 15. septembrim “Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports” pulcēja kopā 30 dziesmu autorus, izpildītājus un producentus, lai dotu viņiem iespēju radošā gaisotnē strādāt pie potenciālu radio hitu izveides.

Pirmajā nometnes dienā dalībnieki piedalījās izglītojošās meistarklasēs – par fonogrammu reģistrēšanu LaIPA datu sistēmā ar LaIPA ekspertiem Agati Silovu un Lienu Grīnu, par mūzikas nozarē nepieciešamām zināšanām un veicamām darbībām – soli pa solim ar “Warner Music Baltics” Latvijas pārstāvi un mūzikas menedžmenta konsultanti Inesi Saulāju-Dobeli, meistarklase par dziesmu tekstiem ar mūziķi un tekstu autoru Edgaru Šubrovski. Otrajā un trešajā nometnes dienās dalībnieki strādāja pie jaunu dziesmu radīšanas, ko katras dienas vakarā nācās prezentēt ne vien citiem dalībniekiem, bet arī nozares ekspertiem, kuri vērtēja katras dziesmas potenciālu, deva vērtīgus ieteikumus, ko nepieciešams uzlabot, lai dziesma patiesi kļūtu par radio hitu.

“Man šī ir unikāla pieredze, jo es tagad redzu, kā dziesma rodas no nulles, kā brīžam notiek milzīga ego cīņa, kad kādam ir jāpiekāpjas, bet tas draudzīgi tiek izdarīts vienmēr. Visi iet uz kopīgu mērķi. Un tiešām ir tik fantastiski, ka komanda satekas, visas izklaides tiek noliktas malā un notiek saspringts darbs, lai sasniegtu kopīgo mērķi. Te ir daudz talantīgu cilvēku vienkopus un priecājos par to, ka varu būt viens no viņiem. Es labprāt turpmāk katru gadu piedalītos,” saka Edgars Bāliņš.

Savā pieredzē par dalību nometnē dalās arī hip-hop mākslinieks Edavārdi: “Ikdienā man nav tik bieži sadarbība ar citiem izpildītājiem tāpēc šis ir ļoti interesanti. Ļoti interesanti paskatīties, kā viss strādā. Un arī, nākot uz nometni, man nebija uztraukums par to, kādā komandā mani varētu salikt, jo šeit visi cilvēki ir tādi, kuri kaut ko māk, nav jāsatraucas, ka kāds nemāk dziedāt vai neko nesaprot. Man ļoti patīk, ka te ir cilvēki no visdažādākajiem mūzikas stiliem, bet vēlas un ir atvērti izmēģināt ko jaunu, miksēt stilus kopā. Kādreiz katrs vairāk pievērsās savai lietai, savai mūzikai, bet šajā nometnē visi ir atvērti mūzikai kopumā, visi grib eksperimentēt. Viss ir ļoti interesanti un forši, bet tajā pašā laikā šī nometne ir labs atgādinājums tam, ka radošais darbs ir darbs. Tas nozīmē, ka, jā, ir jautri un forši, bet tajā pašā laikā, ņemot vērā arī laika ierobežojumu, ir jāpasvīst. Tā nav galīga atpūta – tas ir saspringums, resursu meklēšana, daudz kafijas, bet ļoti forši, es labprāt piedalītos vēl.”

Kopumā nometnes “RIGaLIVE” septītās sesijas ietvaros tapa 20 jaunas dziesmas dažādos mūzikas žanros. Šogad dalībnieku vidū bija arī tādi jau zināmi mākslinieki kā Marta Ritova, Roberts Memmēns, Edgars Bāliņš, Katrīna Gupalo, JJ Lush, Būū, Edavārdi, Katrīna Dimanta un Jānis Pētersons.

“RIGaLIVE” tiek organizēts ar “Latvijas Ierakstu un Producentu Apvienības” (“LaIPA”), “Latvijas Republikas Kutūras ministrijas”, “Laima” un “Aldara” atbalstu.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit