Skip to content

Sniedzes Prauliņas fani iepriecina mūziķi ar videoklipu“Nemēģini”

Tuvojoties dziedātājas Sniedzes Prauliņas soloalbuma “Inkrustācija” atklāšanai, kura notiks sestdien Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB), skolas vecuma jauniešu apvienība “Cinemotus”, kuras kopīgā aizraušanās ir kino un tā veidošanas process, izveidojuši un publicējuši mūzikas video dziesmai “Nemēģini”.

Apvienības brīvdienu kinoskolu vada trīs domubiedri un audiovizuālie mākslinieki Oskars Upenieks, Jurģis Ločmelis un Laura Elcere. Par klipa veidošanu stāsta Laura: “Mums ļoti patīk Sniedzes Prauliņas mūzika, tāpēc izlēmām, ka jāuzfilmē klips vienai no albuma dziesmām. Pajautājām Sniedzei, un viņa bija ļoti priecīga par mūsu interesi. Un, tā kā dziesmā ir vārdi “mani kumeliņi, mani rumaciņi”, viena no mūsu apvienības meitenēm ieteicās, ka viņai laukos ir pašai savs zirgs, Lote. Tā nu bez kavēšanās devāmies uz Kleistiem viņu filmēt! Drīz pēc tam vēl viena dalībniece atcerējās, ka viņas tantei, kura dzīvo Lestenē, ir diezgan prāva zirgu figūriņu kolekcija – nofilmējām arī tos. Taču mēs nevēlējāmies tikai ilustrēt dziesmas vārdus, tāpēc daļa no klipa ir asociatīvi filmējumi.”

Kopumā klipa epizodes atsevišķi filmējuši septiņi jaunieši, tajā iekļauti arī 8 mm filmas fragmenti no kāda kinomīlētāja pirmajiem mēģinājumiem vēl Padomju laikā, kā arī projekcijas, kas izveidotas no albuma noformējumā izmantotajiem zīmējumiem.

Jau ziņots, ka albuma “Inkrustācija” atklāšanas koncertā sestdien, 8. aprīlī plkst. 17.30 Latvijas Nacionālās bibliotēkas pirmajā stāvā kopā ar Sniedzi Prauliņu uz skatuves kāps mūziķi Edgars Šubrovskis, Raitis Viļumovs, Edgars Tomševics, kā arī koris “Mūza” diriģenta Gunta Cimiņa vadībā.

Mūziķes sarakstītos īsstāstus no albumam pievienotā krājuma “Kosmiskie priekšraksti” lasīs dzejnieks Toms Treibergs. Tā kā albuma vienojošā tematika ir kosmoss un tā apceļošana, mūziķi sola atbilstošu noskaņu visa koncerta garumā, kuru kosmiskā garā palīdzēs noturēt Nacionālās bibliotēkas arhitektoniskās īpatnības.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit