Skip to content

Starptautiskais čella festivāls “Čello Cēsis””

Starptautisko čella mūzikas festivālu “Čello Cēsis” (ČC) organizē koncertzāle “Cēsis”, un tas norisinās katru gadu septembrī. ČC ir pirmais čella festivāls Baltijas un Ziemeļvalstu reģionā, un tā mērķis ir klausītājiem atklāt čella unikālo balsi un dažādo skanējumu gan pasaulsavenu čellistu, gan jaunu mūziķu sniegumā. Katra festivāla programma tiek veidota īpaši šim notikumam, lai klausītājus iepazīstinātu ar spožākajiem skaņdarbiem, kas sarakstīti šim instrumentam ‒ no baroka līdz mūsdienām, no pasaules mūzikas šedevriem līdz Latvijas, Baltijas un Ziemeļvalstu komponistu darbiem.

Festivāls “Čello Cēsis” jau uzņēmis tādus pasaulē zināmus čellistus kā Nikolasu Atštetu (Nicolas Alstaedt) no Vācijas, Marko Ilonenu (Marko Ilonen) no Somijas, Jāni Lauru no Austrālijas, Guntu Ābeli no Šveices un Marku Kopē (Marck Coppey) no Francijas. Festivāla koncertos uzstājušies arī Latvijas labākie čellisti, kas guvuši atzinību uz starptautiskajām skatuvēm. Festivālā koncertējuši arī izcilās, uz Eiropas skatuvēm koncertējošas latviešu čellistes Kristīne Blaumane un Marta Sudraba.

Pašiem audzinot jauno klausītāju, ik gadu “Čello Cēsis” veido īpašu programmu pašiem mazākajiem klausītājiem un ģimenēm ar bērniem. Bērnu koncertos valda brīva un radoša atmosfēra. Programmas veidotas ar izdomu, lai mazie klausītāji ar interesi baudītu gan klasiskus, gan mūsdienīgus skaņdarbus čellam.

Pirmā festivāla koncerts “Čella zvaigznes un Sinfonietta Rīga” 2015. gadā tika nominēts augstākajam valsts apbalvojumam mūzikā – Latvijas Lielās mūzikas balvai kategorijā “Gada koncerts”.

Piektdiena, 15.09.2017 plkst. 19.00, koncertzāle “Cēsis”, Lielā zāleBACHianas čellam un saksofonu kvartetamMargarita Balanas,čellssaksofonu kvartets SIGNUM

21.00, koncertzāle “Cēsis”, Kino zāleDokumentālā filma “ČELLA STĀSTI” /Luksemburga/Režisore Anna Šilca

Sestdiena, 16.09.2017 plkst. 12.00, koncertzāle “Cēsis”, restorāns FazendaSESTDIENAS VĒLĀS BROKASTIS AR ČELLA GARŠU

14.00, koncertzāle “Cēsis”, INSIGNIA mākslas galerijaKoncerts CELLO. ELECTRIFIEDMākslinieka ANDRA VĪTOLIŅA izstādes URBĀNĀ POĒZIJA atklāšana

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit