Skip to content

Stiga, Rūta Ķergalve, Edgars Šubrovskis – Līs un līs

Dziesma “Līs un līs” tapusi sadarbībā ar Edgaru Šubrovski, Rūtu Ķergalvi un Arvīdu Saulīti, par dziesmas vārdiem izmantojot Madaras Gruntmanes dzejoli.

Skaņdarbs ierakstīts Bauskas puses Brunavas pagastā 2023. gadā pavasarī. Pirmatskaņojumu Rūtas Ķergalves izpildījumā tas jau paspējis piedzīvot Latvijas literatūras gada balvas ceremonijā (LALIGABA 2023).

Skaņdarba melnrakstu pirms laika bija aizsācis Edgars Šubrovskis: “Dziesma “Līs un līs” ar Madaras Gruntmanes tekstu nostāvēja plauktā vairākus gadus, neatrodot izpildītāju. Dzejniece jau sāka zaudēt pacietību. Taču tad izdzirdēju, kā sadarbojas Rūta ar Arvīdu, un uzreiz bija skaidrs, ka šis duets būs īstais gan dziedāšanai, gan producēšanai.”

Šī ir pirmā sadarbība šādā mūziķu sastāvā. Kā stāsta Rūta Ķergalve: “Dziesmas tapšanas process paliks atmiņā kā aizraujoša pieredze. Turklāt šis ir tas gadījums, kad skaņdarba vēstījumu izjutu gandrīz kā savējo. Viss “sakrita” tieši tā, ka dziesmas teksts, tā vēstījums spilgti atainoja manas tā brīža izjūtas un personīgās dzīves notikumus.”

“Līs un līs” nu ir dzirdams straumēs, platformās un citviet, kur klausās mūziku.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit