Skip to content

Studentu veidots sarunu festivāls “RĒBUSS”

Kultūras nozarē ir daudz neatbildētu jautājumu, kuri neērtības dēļ tiek izrunāti maz, vai tiek ignorēti pilnībā, tādejādi radot daudz jautājumus ne tikai kultūras jaunpienācējiem, bet rada arī neskaidrību kultūras vidē. 5. maijā Latvijas Kultūras koledžā norisināsies sarunu festivāls “RĒBUSS”, kurā paši jaunieši meklēs atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem kultūras un radošo industriju jomā.

Sarunu festivāls “RĒBUSS” būs vieta un laiks, kurā būs iespēja uzrunāt topošos un esošos kultūras pārstāvjus diskutēt par citām nozares šķautnēm, dažādās kultūras vidēs. Nebaidoties uzdot neērtus jautājumus, pasākuma dalībnieki meklēs atbildes uz jautājumiem, kas šobrīd kultūras telpā rada haosu. Kultūras nozare aug un attīstās un rodās arī jauni jautājumi, tāpēc šis festivāls ir kā ieguldījums, ne tikai šajā brīdī, bet arī turpmāk.

Pasākuma laikā tiks aplūkotas piecas tēmas:

Made in Latvia: Kāda ir latviešu kino seja? un vai mums vispār tāda ir?

Mājizrāde: par e-izrādēm, un vai tās ir uz palikšanu mūsu kultūrtelpā.

Nekaunīgā māksla: par pašcenzūru kā radošo nāvi, cik viegli vai grūti Latvijas sabiedrība pieņem mākslu.

Caur ērkšķiem uz kultūru: Drag King un Drag Queen kultūra, un kā tā maina mums tik ierasto skatuvi?

Skatuve kā košums: kā drag king/queen maina ierasto skatuvi?

Sarunās piedalīsies kultūras un radošo jomu pārstāvji, kā piemēram, Ieva Florence-Vīksne, Dzintars Dreibergs, Matīss Kaža, Rihards Lepers, Kristiāna Kārkliņa, Krišs Zilgalvis, Katrīna Jaunupe, Gundega Skudriņa BŪU, Baltic Drag King organisation un citi. Sarunas moderēs un pasākumu vadīs digitālā satura veidotājs Lauris Zalāns.

Aicinām visus interesentus apmeklēt pasākumu klātienē, Latvijas Kultūras koledžā, Bruņinieku ielā 57 vai vērot tiešsaistē LSM.lv portālā.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit