Skip to content

“Supernova 2018” dalībniece Mionia publisko dziesmas “You” vídeo klipu un dokumentālo stāstu par sevi

Dziesma “YOU” ir stāsts par spēcīgu mīlestību. Par to, ka kāds negaidīti satikts cilvēks pēkšņi šķiet tik tuvs un pazīstams, bet dažādu apstākļu dēļ nav iespējams būt kopā. Tā ir mācība mīlēt bez pieķeršanās, bez nosacījuma; pieņemt šo scenāriju bez aizvainojuma pret dzīvi, sevi un otru. Tai pat laikā šī mīlestība ir kā lapa, kas baiļu dēļ tiek norauta no koka ar varu, nesagaidot dabisko ceļu, rudeni.

Stāsta Mionia: “Mūzikas video dziesmai ir uzņemts Kuldīgā, pilsētā, kurā es dzīvoju un meža ainas ir no teritorijas ap manām lauku mājām. Tās ir man ļoti mīļas un nozīmīgas vietas, vide, kur esmu uzaugusi. Video konceptuāli simbolizē ceļu un kustību un šī ceļa laika es izdzīvoju emocijas, par kurām stāstu dziesmā.”

Īsfilma tapusi, sadarbojoties ar jauno mākslinieci Undīni Celitāni, ar kuru pirmo reizi Mionia strādāja, kad viņu uzrunāja saitībā ar dokumentālo filmu, kas bija paredzēta kā Liepājas Universitātes Jauno mēdiju māklas, noslēguma darbs. Gala rezultāts bija aizkustinoša un patiesa īsfilma, kurā par Mioniu izsakās viņas ģimene un tuvākie draugi. Noskatoties šo dokumentālo stāstu ir iespēja vairāk izprast Mionias kā mākslinieces dzīves sajūtas un ikdienu.

Liels paldies par mūzikas video un īsfilmas tapšanu Kuldīgas novada pašvaldībai un tehniskajam atbalstam “Arkogints Camera Rental” un “MPLab Liepaja.

Mionia (Maija Līcīte) ir mūziķe, kas komponē un arī izpilda savas dziesmas. Augusi mākslinieku ģimenē Kuldīgā, no sešu gadu vecuma mācījusies klavierspēli. Strādājusi par modeli ārzemēs, ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas Akadēmijā. Kopš 2010. gada nopietni pievērsusies mūzikai. Mioniai ir savdabīgs bals tembrs, kas piedot viņas mūzikai īpašu noskaņu un sajūtu.

Spēlējusi dažādos festivālos Latvijā un ārzemēs (Positivus, Zemlika, Ezera Skaņas, Red Bull Music Academy Vīnē, Casa da Musica, Porto, LRP Ņujorkā u.c.). 2015.-2017. gadā iesildījusi pianistu Lubomiru Meļņiku (Lubomyr Melnyk) Eiropas tūrē. Komponējusi mūziku žurnāla Rīgas Laiks kinožurnāliem, kā arī Ivo Brieža filmai Filma. Patreiz Mionia daudz laika pavada Londonā, kur sadarbojas ar Ell Kendall stīgu ansambli, aranžējot dziesmas starp klasisko un popmūzikas žanru.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit