Skip to content

Tapis video – Ziemassvētku svētceļojums

Skaisti izgaismotajā Ropažu baznīcā tapis video, kurā netradicionālu Ziemassvētku dziedājumu izdzied Aleksandra Špicberga un vīru vokālā grupa, piedaloties ģitāristam Vladimiram Kudrinam un perkusionistam Elvijam Endelim.

LA PEREGRINACIÓN – SVĒTCEĻOJUMS ir daļa no argentīniešu komponista Ariela Ramiresa 1964. gadā komponētās Ziemassvētku svītas “Kunga dzimšana”.

Mūziķi izstāsta Ziemassvētku stāstu. Šajā reizē viņi ir ceļinieki, svētceļnieki, meklētāji, vienlaikus notikuma vērotāji un dalībnieki, pārstāvot ne tikai cilvēkus, bet arī dzīvo dabu, tēlus. Ir Ziemassvētku nakts. Baznīca vēl nav dibināta. Pasaule gaida Glābēju un tikai daži ļaudis, austrumu gudrie un arī dzīvā daba zina, Kas šonakt dzims. Līdzīgi kā šodien, arī tolaik cilvēki bija ar dažādām “zināšanām”, nojausmām, cerībām.

“Šis gads mums rādījis, cik dažādi mēs esam un, cik dažādi uztveram pasauli. Un tur nav runa par pareizāk – nepareizāk, labāk – sliktāk. Runa ir par atšķirīgām uztverēm, par ko iepriekš nebijām zinājuši. Tas, ka cilvēkiem sakrīt kādas būtiskas vērtības vēl nav garants, ka tā tas būs visos jautājumos.

Ziemassvētku stāsts atgādina laiku pirms 2000 gadiem, kad notika notikumi, par kuriem mums pat grūti šodien iedomāties, cik dažādi varēja būt cilvēku viedokļi un domas. Kā to, ka Dievs izrādās  dzīvojis tepat starp mums,  lai aptver cilvēka prāts! Un, kur nu vēl dienās, kad Marija gaidīja Kristus piedzimšanu.. Tam, ka dzims Dieva dēls, bija neiespējami ticēt! Un tomēr, bija cilvēki, kas to zināja – un bija dzīvā daba, kas tikko dzimušajā zīdainī atpazina Dieva dēlu. Tādēļ, nesteigsimies nosodīt katru, kas redz pasauli citādāk kā mēs”, aicina Aleksandra.

Ļoti iespējams, ka skaņdarba melodija liksies pārsteidzoši tuva un pazīstama daudziem klausītājiem. Tas tādēļ, ka, neticami, bet ilgus gadus tā skanējusi savulaik padomju savienībā tik populārā raidījuma “Dzīvnieku pasaule” ievadā. Patiešām brīnumains ir skaņdarba stāsts. Melodija no Argentīnas aizceļojusi uz Franciju, kur kļuvusi populāra ar nosaukumu “Cīrulītis”, jo fonētiski dziesmas pirmie vārdi orģinālvalodā skan līdzīgi franču valodas vārdam “cīrulītis”. Jau ar šādu nosaukumu un franču aranžijas autoru, kā komponistu, tā nonākusi Krievijā un tikusi izvēlēta kā titulmelodija populārajam raidījumam par dzīvniekiem. Tā vairākas padomju skatītāju paaudzes ik raidījumu klausījušās melodiju, kas stāsta Kristus piedzimšanas stāstu.

Pirms gada skatītājiem bija iespēja baudīt mūziķu apvienības veidoto garīgo dziedājumu programmu “Laiks. Tu. Lūgšana” Šis ieraksts turpina iesākto – celt gaismā klausītājiem mazāk dzirdētus dažādu tautu garīgus dziedājumus, rādot, ka, lai cik dažādi mēs būtu un dažādas būtu mūsu lūgšanas, ja tās dziedātas no sirds, tām visām ir milzīgs gara spēks, kas uzrunā arī tad, ja skan svešā valodā.

Video filmēts Ropažu baznīcā. Video veidojuši: Kārzis Zemītis, Aleksandrs Okonovs un Una Celma, Skaņu režisors: Andris Ūze, Producente: Māra Špicberga.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit