Skip to content

Tautasdziesmu meditāciju albumā “Zelta trepes” satiekas Latvijas un Indijas kultūras

Etnomūzikas dziesminiece Inga Karpiča piesaka savu pirmo videoklipu dziesmai “Laimiņa” no šajā vasaras noslēgumā izdotā tautasdziesmu meditāciju albuma “Zelta trepes”.

Albumu “Zelta trepes” veido septiņas latviešu tautas dziesmas, kuras īpaši bieži tika izpildītas mūziķes rīkotajos tautasdziesmu sadziedāšanās vakaros. Dziesmu vārdi ir latviešu tautasdziesmas, bet melodija ir gan autentiska, gan pašas Ingas radīta, ar atsaucēm uz Indijas tradicionālo mūziku. Mūziķi iedvesmo arī Indijas kultūra, viņa praktizē jogu un latviešu tautasdziesmu vārdos sajūt milzīgu spēku, kas joprojām cilvēku dzīvi var padarīt skaistāku, radot iekšēju mieru. “Albums ir iespēja šīm tautasdziesmu meditācijām izskanēt katra mājās. Dziesmas jādzied savai sirdij, lai kādu brīdi noturētos sirds sajūtā, un tad tās dziesmas ir kā terapija. Dziedi līdzi un harmonizē sevi!” par albuma ideju stāsta Inga Karpiča.

Albuma “Zelta trepes” dziesmām aranžējumu veidojusi producente Sitara, Ķelnē esošajā studijā Studio X.1. Viņa saka: “Sadarboties ar Ingu bija ļoti īpašs mirklis. Darba gaita arvien vairāk kļuva par plūdumu, kurā zinājām, ko otra jūt un dzird. Šādā veidā saglabājām viņas balss tīrību, tam apvelkot pāri situ mētelīti un joprojām paturot skaidru telpu. Tautasdziesmu vārdi rādīja man ceļu, arī nezinot valodu. Es biju atvērta tam, kam vajadzēja atbalstu. Šī bija mūsu pirmā sadarbība un būtu jauki to turpināt arī nākotnes projektos!“

2013. gadā Inga Karpiča uzsāka rīkot dziedāšanas apļus “Dziedināšanās caur tautasdziesmu”, vairākās Latvijas pilsētās pulcinot cilvēkus un mudinot rast tuvāku saikni ar savu dvēseli. Paralēli tam šajā laikā Inga uzsāka raksīt savas oriģinālkompozīcijas, kas turpinās vēl aizvien. No 2014. gadā izdotā debijas albuma “Dvēseles dziesma” klausītāju atzinību visvairāk iemantojusi kompozīcija “Trauc rasiņu” , bet joprojām visskatītākais video Youtube ar vairāk kā 120 tūkst. skatījumiem ir tautasdziesma “Dieviņš bija Dievs palika”. Inga ir piedalījusies dažādos muzikālos projektos kā “KathmanduFusionBand”, Maia & The Marvellous, Gunāra Kalniņa GGChoir, muzicējusi ar grupu “Autobuss Debesīs”, “Rāmi Riti”, sitāras virtuozu Pandit Ajit Singh, Krievijas dziedātāju Sati Kazanova, sadarbojusies ar koklētāju ansambli “Raxti”.  

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit