Skip to content

Tiks rīkots izglītojošs seminārs autoratlīdzību saņēmējiem

Autoratlīdzību saņēmēji aicināti apmeklēt izglītojošu semināru par izmaiņām iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmes piemērošanā autoratlīdzības izmaksai un IIN likmes piemērošanu nerezidentiem, kā arī informāciju par attaisnotajiem izdevumiem. Seminārs notiks š.g. 6. martā, plkst. 12:00 Latvijas Kultūras koledžā (Bruņinieku iela 57, Rīga).

Šī tēma nereti raisa neskaidrības un mulsumu arī regulāru autoratlīdzību saņēmēju vidū, to skaitā grupas “The Sound Poets” mūziķim Kārlim Jostam, kurš veltījis daudz laika, pētot jautājumu. K.Josts norāda, ka publiski pieejamā informācija, kā arī sarunas ar vairākiem grāmatvežiem un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbiniekiem viņā viesušas šaubas par likuma definīcijas viennozīmīgu izpratni. “Pieņemu, ka noteikti neesmu vienīgais, kurš ir pats sev grāmatvedis un, iespējams, dzīvo maldos attiecībā uz autoratlīdzībām un VSAOI. Es brīnos par to, ka informācija publiskajā telpā, kas saistīta ar autortiesību saistītajām obligātajām IIN iemaksām, joprojām ir juceklīga un līdz galam nesaprotama,” norāda mūziķis.

Lai palīdzētu orientēties un nekļūdīties likuma noteiktās kārtības ievērošanā, ikviens interesents ir aicināts uz bezmaksas semināru, kuru vadīs VID Nodokļu pārvaldes Fizisko personu nodokļu daļas Otrās metodikas nodaļas galvenā nodokļu inspektore Ināra Kopase.

Interesējošos / precizējošos jautājumus VID pārstāvei semināra dalībnieki aicināti iesūtīt elektroniski (info@musiclatvia.lv) arī iepriekš.

Semināru autoratlīdzību saņēmējiem organizē Latvijas Mūzikas attīstības biedrības/Latvijas Mūzikas eksports un Latvijas Republikas Kultūras ministrija, sadarbībā ar LaIPA un Valsts Ieņēmumu dienestu

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit