Skip to content

TRADICIONĀLĀS MŪZIKAS GRUPAS “TAUTUMEITAS” PREZENTĀCIJAS KONCERTS.

Šodien,3. novembrī plkst. 20:30 Kaņepes Kultūras centrā notiks “Tautumeitu” prezentācijas koncerts. Sastapsies tradicionālā un elektroniskā mūzika atmosfēriskā skanējumā, kas vīsies cauri četriem sievišķā spēka cikliem. Koncertprogramma tapusi, sadarbojoties ar skaņu mākslinieku Aon.

“Tautumeitas” ir tradicionālās mūzikas grupa, kurā apvienojušās septiņas mūziķes. Lielākā daļa no viņām apgūst etnomuzikoloģiju Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Šobrīd dalībnieces izkopj latviešu tradicionālo daudzbalsīgo dziedāšanu, kas viņām ir sevišķi tuva. Dziesmas spēks un kopīgi radītā balsu rezonanse veido īpašu un atmiņā paliekošu skaņu. Tā uzrunā klausītāju gan no vēsturiskās šķautnes, kas saglabājusies mūsu tautas kopējā apziņā, gan caur mūsdienu prizmu, sniedzot klausītājam estētisku skaņas un vizuālo baudījumu. Grupai “Tautumeitas” piemīt īpašs un nedzirdēts skanējums, kas panākts, apvienojoties jaunām un tembrāli bagātām sieviešu balsīm. Dalībnieces kopušas savu dziedāšanas stilu, mācoties no izcilām latviešu un cittautu teicējām.

“Mums pašām šis ir eksperiments, kura sagatavošanas procesu mēs ļoti izbaudām. Tāpat arī sadarbība ar mākslinieku Aon ir it kā sākotnēji nejauša, bet nu šķiet, ka citādāk nemaz nevarēja būt. Idejas un sajūtas saslēdzas augstākajā līmenī. Šādā stāvoklī mūziku radīt ir viegli un bezgala baudāmi.” Burvība, mistika, šamaniskais ritms, mežs, tēja, jauda, krāsas, prieki un asaras – tas viss koncertā. Koncerta vakarā varēsiet baudīt īpašo Tautumeitu tēju. Ieeja: EUR 2

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit