Skip to content

Tu iznīcini pasauli – Alexandra Stricelli

Labdien, mani sauc Aleksandra Stricelli (izruna – Stričelli). Pirms mēneša es izdevu savu pirmo singlu “Pasapņo” kopā ar Blue Jean Serenade grupas pārstāvi Jāni Niedru, taču jau esmu klāt ar savu otro – “Tu iznīcini pasauli”. Šī dziesma vēsta par pasaules bojā eju caur ironiju. Tā mudina cilvēkus sākt aizdomāties par to, ko viņi nepamanot katru dienu nodara pasaulei.

Cilvēki domā, ka pasaules sabrukšana un bojāeja ir kaut kas ļoti tāls, bet realitātē, ja cilvēku domāšana un rīcības netiek mainītas tuvākajā laikā, tad vēlāk jau būs par vēlu. Šis ir pēdējais laiks, kad cilvēkiem ir jāsāk rīkoties.

Es vēlos vērst cilvēku uzmanību par to, ka Zemeslode ir kopīgas cilvēces mājas, kuras katru dienu tiek sagrautas ar vien vairāk. Cilvēki visbiežāk aizdomājas tikai par sevi un tikai savām problēmām. Skrienot uz darbu pēc naudas, uz lielveikaliem pēc precēm, lai uzbūvētu sev sapņu dzīves vietu, cilvēks neapzinoties to jau iznīcina. Lielākā daļa cilvēku ir negatīvi vērsti pret Covid-19 pandēmiju, taču tas ir bijis resurss, ar kura palīdzību pasaule pati ir apstādinājusi cilvēkus.

Šī dziesma nav par Covid-19 nostāju, bet gan par domāšanas veidu, lai cilvēki apstājas un apzinās reālās pasaules problēmas – gaisa piesārņojums, plastmasas piesārņojums, “food waste”, mežu izciršana, zivju izķeršana, zvejošana okeānos bezjēdzīgi lielos daudzumos. Domājot, ka kāds cits par to parūpēsies viņa vietā. Covid-19 ir pasaules sauciens pēc palīdzības.

Es novēlu cilvēkiem patērēt savu brīvo laiku meklējot uzziņas avotos, kas iznīcina un kā pasargāt mūsu planētu, nevis konspirāciju teorijās veltīt vairākas stundas un centies atrast vainīgo uz retoriskiem jautājumiem.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit