Skip to content

Uzvedums bērniem “Vilkam tāda dvēselīt’” izpelnās stāvovācijas ārvalstīs

Ļoti veiksmīgas izrādes Briselē (Beļģijā), Tilburgā (Nīderlandē) un Minsterē (Vācijā) nupat sniegusi muzikālā uzveduma bērniem “Vilkam tāda dvēselīt’” komanda, kuru šoreiz sagatavoja un izpildīja bērnu vokālais ansamblis “Knīpas un knauķi” ar vadītājām Edīti Putniņu, Jonitu Štomu un Sanitu Sējāni. Materiāls radīts bērnu vokālo ansambļu koncertiem XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētkos, bet šobrīd turpina dzīvot savu publikas mīlētu dzīvi arī pēc šā gada sākumā izpārdotās 16 izrāžu turnejas pa Latviju.

“Mērķauditorija izrādēm, protams, bija ārzemēs dzīvojošie mūsu tautieši, kuri “Vilciņu” uzņēma pat ar stāvovācijām,” par nupat notikušajiem koncertiem saka izrādes mākslinieciskā vadītāja un horeogrāfe Sanita Sējāne. “Taču Tilburgā lielākā daļa apmeklētāju bija vietējie nīderlandieši un arī viņus izrāde aizkustināja līdz sirds dziļumiem, kas pārliecināja, ka varam lūkoties arī plašāk.”

Uzveduma mākslinieciskās idejas pamatā ir oriģinālstāsts, kurā satiekas divas atšķirīgas pasaules – cilvēki un vilki. Tas ir stāsts par attiecībām, cilvēcību un vēlmi sadzirdēt sevi un citus. “Vilkam tāda dvēselīt’” ir neparasta izrāde bērniem, kas piedāvā muzikāli kvalitatīvu un daudzveidīgi piesātinātu, mūsdienīgi iepakotu saturu. Oriģinālstāsta, scenārija un dziesmu tekstu autore ir Inga Cipe, bet oriģinālmūziku rakstījuši divi lieliski komponisti – grupas “Instrumenti” dalībnieks un producents Reinis Sējāns un projektu “Dabas koncertzāle” un “Brīnumskapis” dalībnieks Andris Sējāns. CD formātā un straumēšanas servisos laists klajā arī izrādes mūzikas albums.

“Darbiņš uz skatuves 38 dalībniekiem nebūt nav vieglākais, it īpaši ņemot vērā, ka runa ir par bērniem,” turpina Sanita Sējāne. “11 bērnu ansambļu vietā uzvedums ārzemju izrādēs tika pārlikts uz trim vokālā ansambļa “Knīpas un knauķi” grupiņām. Taču nevienu mirkli nebija jūtams dalībnieku sagurums, jo bērni šo atraktīvo izrādi izbauda un izpilda ar simtprocentīgu atdevi.”

Vietējie organizētāji gan neesot palikuši atbildi parādā un jaunie mākslinieki Briselē tika pie gardajām beļģu vafelēm un šokolādes, Tilburgā veselu dienu varēja novērtēt Eiropā populārā “Efteling” tematiskā atrakciju parka piedāvātās izklaides, bet Minsterē izbaudīt patīkami aizkavējušās vasaras priekus vecpilsētā.

Andris Sējāns jau ilgstoši sadarbojas ar bērnu vokālo ansambli “Knīpas un knauķi”, kā rezultātā izdoti vairāki viņa dziesmu albumi. “Ar vilciņu Rīgā braucu” 2017. gada Latvijas Mūzikas Ierakstu gada balvā “Zelta mikrofons” tika atzīts par labāko albumu bērnu mūzikas kategorijā. Arī jaunais darbs “Vilkam tāda dvēselīt’” ieguva šo pašu balvu jau šogad notikušajā ceremonijā.

Izrādēs “Vilkam tāda dvēselīt’” instrumentālo pavadījumu uz skatuves nodrošina tā autors Andris Sējāns kopā ar mūziķi Dāvi Grīnhofu, muzikālo spektru variējot no simfoniskā orķestra līdz pat rokgrupas skanējumam. Uzveduma solisti ir Roberta Kumsāre (Meitene) un Eremijs Sējāns (Vilcēns). Par tehnisko nodrošinājumu rūpējās Artūrs Sedriks Sinkevičs, Artūrs Dzirne un Rinalds Popovs. Projekta pamatideja ir radīt bērniem prieku un azartu dziedāt, tajā pašā laikā liekot apgūt tehniskā ziņā diezgan sarežģītas dziesmas, kas pieprasa dziedāt gan unisonā, gan pat piecbalsīgi.

“Diasporas bērniem un jauniešiem bija iespēja redzēt ļoti kvalitatīvu savu vienaudžu uzstāšanos,” pēc izrādes Briselē uzsvēra Latviešu biedrības Beļģijā pārstāvji. “Tas dod motivāciju darboties savos interešu pulciņos, mācoties latviešu dziesmas sestdienas skoliņā un dejojot tautas dejas.”

Ņemot vērā neizsīkstošo publikas interesi, tiek plānotas nākamās izrādes vēl citās pilsētās un zemēs. Mērķauditorija loģiski joprojām būs latviešu diasporu pārstāvji. Kā piebilst Sanita Sējāne: “Bērni ar ģimenēm no trīs līdz simts gadu vecumam, jo šis veiksmīgais projekts ir pierādījis, ka spēj noturēt interesi gan pavisam mazam bērniņam, gan pat sirmgalvjiem. Pirmie ārvalstu koncerti bija lielisks sākums, tādēļ esmu pārliecināta, ka nekas nav beidzies, turpinājums sekos un “vilciņi” dosies iekarot atkal jaunas virsotnes.”

Tikmēr dziesmu grāmatu un fonogrammas ikviens interesents gan Latvijā, gan ārvalstīs var iegādāties izdevniecības “Musica Baltica” mājas lapā www.musicabaltica.com.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit