Skip to content

Vadošā Eiropas talantu apmaiņas programma “ESNS Exchange” vasaras festivālos piedāvā jaunos talantus

Šovasar nedrīkst palaist garām jaunos māksliniekus, kuri uzstāsies uz labāko vasaras festivālu skatuvēm visā Eiropā. Ar 100 māksliniekiem, kuri nodrošinās aizrautīgus šovus vairāk nekā 200 vietās Eiropas festivālu sarakstā, ir skaidrs, ka “ESNS Exchange” programma sniedz lielisku iespēju jaunajiem māksliniekiem parādīt savu talantu plašāk Eiropā.

Mūzikas festivāla apmeklēšana daudziem eiropiešiem ir vasaras spilgtākais notikums. Tā ir vieta, kur kopā ar cilvēkiem no visas Eiropas tiek svinēts miers, vienotība un muzikālā daudzveidība. Patiesībā pirmie festivāli pasaulē tika organizēti kā protests par mieru un vienotību, slavenās Šūmaņa deklarācijas piemiņai.

“ESNS Exchange” ir 2003. gadā izveidota Eiropas talantu apmaiņas programma, lai Eiropas mākslinieku sadarbību un tīklošanu visā Eiropā padarītu iespējamu plašākā mērogā nekā jebkad agrāk. “ESNS Exchange”, ko līdzfinansē Eiropas Komisijas programma “Radošā Eiropa”, atvieglo iespēju pieteikt savu dalību dažādos Eiropas festivālos ārpus mākslinieku pašu mītnes valstīm. Kopā ar EBU, “Yourope”, eksporta birojiem un vietējiem plašsaziņas līdzekļiem šiem māksliniekiem tiek nodrošināta ievērojama mediju uzmanība. Tādā veidā “ESNS Exchange” mērķis ir veicināt viņu starptautisko karjeru.

ESNS apmaiņas programma savā 21. pastāvēšanas gadā sadarbojas ar daudzu festivālu organizatoriem visā pasaulē. 2025. gadā “ESNS Exchange” ar lepnumu pievienos “Arsenal Fest” (RS), “Live at Leeds” (UK), “Mladí ladí jazz” (CZ), “Træna festival” (NO), “Electric Castle” (RO), “Poplar Festival” (IT), “SEI Festival” (IT), “Galway International Arts” (IE) un “Velvet Festival” (HR) savā festivālu partneru sarakstā. Turklāt “Music Export Office Poland”, “Music Export Latvia” un “Iceland Music” nesen pievienojās “ESNS Exchange”, kopējo platformas dalībnieku skaitu palielinot līdz 158. Mēs visi ar nepacietību gaidām neaizmirstamu vasaru vēl lielākam skaitam mūzikas fanu.

Ar jau 213 apstiprinātiem šoviem un 100 māksliniekiem no 28 valstīm, kuri spēlēs 73 festivālos 29 Eiropas valstīs, šovasar ir gandrīz neiespējami neizbaudīt vismaz vienu no “ESNS Exchange” mākslinieku priekšnesumiem kādā no festivāliem.

Kopā ar saviem partneriem ar nepacietību gaidām Eiropas vasaru, kas solās būt īpaši plaši pārstāvēta ar jauniem māksliniekiem, piemēram, “Chalk” (IE), “Zaho De Sagazan” (FR), “freekind.” (SI), “Nusantara Beat” (NL), “Bulgarian Cartrader” (BG), “ClockClock” (DE), Ash Olsen (NO), and “YĪN YĪN” (NL) dažādos Eiropas mūzikas festivālos, piemēram, “Best Kept Secret” (NL), “Eurockéennes de Belfort” (FR), “Haldern Pop Festival” (DE), “Mad Cool Festival” (ES), “Pohoda” (SK), “Pukkelpop” (BE), “Rock Werchter” (BE), “Roskilde Festival” (DK), “Sziget” (HU), and “Ypsigrock Festival” (IT).

Uzzini vairāk par ESNS Exchange vietnē esns-exchange.eu

Piesakies vai rezervē biļetes ESNS 2025

Jaunie Eiropas talanti demonstrēs savus talantus 2025. gada janvārī aptuveni 40 000 entuziasma pilniem mūzikas faniem un ESNS profesionāļiem, automātiski iekļaujot viņus ESNS apmaiņas programmā. Katru gadu pasākuma uzmanības centrā ir kāda Eiropas valsts.

Itālija būs ESNS25 fokusa valsts, kas demonstrēs jaunākos mūzikas darbus uz ESNS skatuvēm un piedāvās tos iepazīt nozares profesionāļiem, medijiem un mūzikas cienītājiem. Fokusu uz Itāliju ESNS25 atbalstīs “Italia Music Export”, “Puglia Sounds”, “ER Music Commission”, “ICE – Italian Trade Agency”, vietējais Eiropas Raidorganizāciju savienības partneris “Rai Radio 2” un Eiropas talantu apmaiņas sadarbības festivāli “Apolide. Festival”, “Sei festival”, “Arezzo Wave”, “Linecheck Music Meeting & Festival”, “Poplar Festival”, “Ypsigrock Festival” un ESNS.

ESNS25 notiks no 2025. gada 15. līdz 18. janvārim Groningenā, Nīderlandē.

Piesaki savu kandidatūru ESNS

Vai vēlies pievienoties ESNS25 kā delegāts? Vietnē ESNS.nl tagad ir pieejams ierobežots skaits ESNS25 delegātu caurlaižu.

Iegādājies delegāta karti

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit