Skip to content

Vagonu Zālē – Hip Hop Mākslinieces

Piektdien, 12. maijā, Vagonu Zālē (Vagonu iela 19/21) pasākumu sērijas „Vagonu Hall Hip Hop” pirmais pasākums – Mākslinieces: VIŅA, Ūga, BDM, Krisy.

Pasākumu sērija iecerēta kā ieskats Latvijas hip hop mūzikas skatuvē – aktualitātēs, tendencēs, tā reizē kalpo arī kā platforma, kur uz skatuves pieredzēt gan jaunās paaudzes hip hop māksliniekus, gan sevi jau pierādījušus mūziķus.

„ Šaubu nav, hip hops kā žanrs šobrīd ir ļoti populārs, mūsu gadījumā – iecerētā pasākumu sērija nav tikai koncerts, tā ir sava veida paaudzes izprašana un kultūras slāņa apzināšana. Hip hops no reģioniem, tendences, aktualitātes un savā ziņā arī iespēja raisīt dialogu ar klausītāju, paplašinot klausītāja dzirdes loku. Dāmām priekšroka, mūsu hip hopa skatuvē viņas ir izteiktā mazākumā, tāpēc sāksim pasākumu sēriju ar viņām ” – piebilst viens no rīkotājiem Eduards Hincenbergs.

VIŅA – ir ekspresīva, bezbailīga un daudzpusīga mūziķe, kas profesionāli mūzikas scēnā darbojas no 2015. gada. Klausītāji VIŅU ir iemīlējuši, mūziķes oriģinalitātes, neparedzamības un patiesuma dēļ un VIŅU raksturo kā mūziķi, kas vienmēr atšķirsies no “pelēkās masas”, atteiksies ietilpt jebkādos rāmjos un ar savu mūziku spēs gan aizkustināt, gan uzmundrināt.

Mūziķes populārākā dziesma līdz šim ir “Tēja ar karalieni”, kura vietnē Youtube ir sasniegusi jau vairāk kā 2 000 000 skatījumu.

VIŅAS dziesmām ir raksturīgi prasmīgi, izaicinoši, trāpīgi, kreatīvi, dziļi un bieži vien melanholiski dziesmu vārdi, kas savienojas ar viņas dūmakaino, neatkārtojamo vokālu un daudzpusīgu muzikālo pavadījumu. Mūziķe uzstājas kopā ar pavadošo grupu, kurā spēlē Arturs Liede (ģitāra), Filips Batarags (bungas) un Andrjus Jaņuns (bass).

VIŅA līdz šim izdevusi divus studijas solo albumus, vienu EP ar grupu “Bandmaster”, solo albumu angļu valodā ar skatuves vārdu “Zelma” un vinnējusi 3 mūzikas balvas “Zelta mikrofons” kategorijās – “labākā debija”, “labākais elektroniskās mūzikas albums” un “labākais hip hopa mūzikas albums”. VIŅA savu mūziku turpina nogādāt pie klausītājiem, uzstājoties lielākajās Latvijas pilsētās un festivālos, kā arī ārzemēs.

ŪGA – Latgales repa princese, vienīgā sieviešu pārstāve pasaulē, kura repo latgaliešu valodā. Hip hop apvienības AUSMEŅA RECORDS biedre. Uzsākusi savu karjeru 2016. gadā, klajā nākot ar pirmo dziesmu “Latgaļī ir Hip hops”. Ar šadu nosaukumu “LG ir HH” 2020. gadā izdots soloalbums. 2021. gadā ŪGA saņem “Zelta mikrofonu 2021” nominācijā “Gada debija”, kā arī tiek apbalvota Latgaliešu kultūras gada balvā “Boņuks 2021”.

Ūga pieturas pie klasiskā hip hopa saknēm, raksta to, par ko ikdienā neviens nerunā, un skaita valodā, kuru nav viegli saprast, bet .. kurš gan cits to darīs?

Strādājusi kopā ar Latvijas repa un mūzikas scēnā labi pazīstamiem, klausītāju iemīļotiem māksliniekiem- “Misters un Nospiedumi”, Mc Ras, Markoff, Arturs Skutelis, Shipsea, Dināra Rudāne un Patrisha.

BDM – Noslēpumainā un sievišķīgā repere BDM plašākai publikai skaļi sevi pieteica 2021.gadā, izdodot debijas albumu “Shapeshifter” un kļūstot par pirmo pašmāju hip hop mākslinieci, kas nokļuvusi uz žurnāla “Klubs” vāka.

Repere sadarbojusies ar tādiem labi zināmiem pašmāju hip hop vārdiem kā Kurts, Fakts, Punkts uz I, Hunn, Amanito, kā arī dziedātāju Dionu Liepiņu.

Šobrīd repere strādā pie sava otrā studijas albuma. Koncertā Vagonu zālē 12.maijā klausītāji dzirdēs gan dziesmas no BDM pirmā albuma, gan populārākos singlus, kā arī varēs ieskatīties gaidāmā albuma noskaņās.

Krisy –  repere un dziedātāja no Latvijas, kura vairāk izvēlas rakstīt vārdus angliski. 401 studijas biedre, kura savu muzikālo darbību sākusi savos 18 gados, 2019. gadā. Krisy nekad sevi nav uzskatījusi par viena  konkrēta žanra mākslinieci. Savā daļradē viņa iekļauj R&B, Hip-Hop, Jazz, Pop un arī elektroniskās mūzikas stilistiku.

 

Mēdz producēt arī pati savu mūziku, sadarbojoties ar 401 studijas galvano producentu Tabli. Strādājusi  ar Latvijas repa māksliniekiem kā March, E.V., Ginger Mane un citiem.

Krisy – “Mūzika ir mana sirds lieta, radot to laiks neeksistē, varetu teikt, ka radošajā procesā nokļūstu citā realitātē, tā piepilda manu dvēseli, un ja kaut vienam cilvēkam tā liek kaut ko sajust, kaut kur nokļut, tad varu teikt, ka mans mērķis ar mūzikas radīšanu ir izpildīts. “

Pasākumu informatīvi atbalsta kultūras portāls hiphops.lv un radio „Naba” .

Ieeja no 18:00, pasākuma sākums 19:00, biļetes iepriekšpārdošanā, vietu skaits ierobežots.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit