Skip to content

Valters Pūce un Dainis Tenis izdod albumu “Radīts Latvijā” un video dziesmai “Dvēselīte”

Grupas DAGAMBA mūziķi – čellists Valters Pūce un pianists  Dainis Tenis – izdod debijas albumu “Radīts Latvijā”, kā arī piedāvā noskatīties videoversiju dziesmai “Dvēselīte”, kas veltīta Mārtiņam Braunam.

Studijas albums “Radīts Latvijā” iekļauj Latvijas dižāko komponistu skanīgāko dziesmu aranžijas čella un klavieru skanējumā. Šādā skanējumā albumā iekļautie skaņdarbi būs dzirdami pirmo reizi. Dziesmu aranžijas ļauj gremdēties atmiņās par laikiem, kad tika radītas to oriģinālversijas, kā arī saklausīt vēl nedzirdētas noskaņas.

Albumā iekļautas intrumentālās versijas tādām dziesmām kā Mārtiņa Brauna “Dvēselīte”, Imanta Kalniņa “Apvij rokas”, Jāzepa Vītola “Gaismas pils”, Raimonda Paula “Kerijas dziesma”, Zigmara Liepiņa “Kvazimodo dziedājums” un citas.

“Izvēloties dziesmas, mums būtiskākais bija tas, vai dziesma spēj dzīvot arī bez vārdiem un melodija uzrunā tik pat spēcīgi. Dziesmu aranžijas mēs vēlējāmies veidot akadēmiskās mūzikas skanējumā, lai uzsvērtu to, ka šīs dziesmas jau ir kļuvušas par latviešu mūzikas klasiku un dzīvos mūžīgi. Kā arī gribējām papildināt čella un klavieru repertuāru, kuru nākotnē varētu izpildīt arī citi akadēmiskie mūziķi. Šīs programmas noskaņa ir īpaši patriotiska, un lieliska dāvana visiem, kuriem tuva ir mūzika, kas radīta Latvijā,” stāsta Valters Pūce.

“Muzicēšanu divatā var salīdzināt ar privātu sarunu. Tā kā mēs ar Valteru esam seni, labi draugi, mēs runājam par visdažādākajām tēmām, un šis albums arī ir kā mūsu abu dialogs – jautrs, skumjš, komisks un nopietns. Katrs skaņdarbs veidojas kā atsevišķa saruna, kuras pamatā ir kāda labi zināma latviešu komponista melodija. Es un Valters, saprototies bez vārdiem, to pārvēršam jaunā stāstā. Stāstā par Latviju,” par dueta sadarbību un jauno albumu papildina Dainis Tenis.

Dziesmas “Dvēselīte” aranžijas videoversija radīta Rīgas Doma baznīcā, kuru filmējis Ritvars Bluka.

Albums “Radīts Latvijā” būs pieejams www.dagamba.eu, kā arī digitālajās straumēšanas platformās.

Tuvākie koncerti – Jelgavā 10. Decembrī, Liepājā 11. Decembrī un Cēsīs 19. decembrī. Biļetes “Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

 

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit