Skip to content

Valters Pūce un Dainis Tenis Kalnciema kvartālā spēlēs latviešu programmu

18. augustā Kalnciema kvartālā vasaras sezonas koncertu sniegs grupas “DAGAMBA” dalībnieki – čellists Valters Pūce un pianists Dainis Tenis, piedāvājot jaunu, latviešu komponistu radītu skaņdarbu programmu, kas tā arī nodēvēta – “Radīts Latvijā”. 

Programmas ideja pamatā ir piedāvāt publikai izbaudīt visu laiku izcilāko latviešu komponistu melodijas jaunos aranžējumos čellam un klavierēm. Izpildīto skaņdarbu sarakstā iekļauts Zigmara Liepiņa “Kvazimodo dziedājums”, Imanta Kalniņa “Apvij rokas”, Jāņa Lūsēna “Alises iela”, Valta Pūces “Balāde no izrādes “Šveiks””, Raimonda Paula “Notici”, Emīla Dārziņa “Melanholiskais valsis” un vēl citi labi zināmi darbi.

“Šāda ideja radās pērn koncerttūres laikā, kad uzstājāmies dažādās Latvijas pilsētās ar programmu “Bez elektrības”,” saka Valters. ““Radīts Latvijā” ir kā atgriešanās pie saknēm gan skanējumā, gan skaņdarbu izvēlē. Tas ir kā mūsu dueta mazliet novēlots apsveikums Latvijai simtgadē, taču labāk vēlāk, nekā nekad!”

“Jaunā koncertprogramma ir simboliska atbilde pasaulē esošajiem ierobežojumiem, kuru dēļ ir īstais brīdis iedziļināties pašmāju komponistu darbos,” turpina Dainis. “Secinājām, ka liela daļa brīnišķīgas mūzikas ir piemirsta vai reti atskaņota dzīvajā izpildījumā, tādēļ esam gandarīti, ka kopā ar skatītājiem varēsim atcerēties sen nedzirdētas pašmāju melodijas un papildināt čella un klavieru repertuāru, ko, iespējams, nākotnē varēs izpildīt arī jaunie mūziķi…”

Kā zināms, tad čellists Valters Pūce un pianists Dainis Tenis satikās tieši grupā “DAGAMBA”, kur abu mūziķu sadarbībā tapuši neskaitāmi aranžējumi gan roka un popmūzikas, gan pasaules un klasiskās mūzikas stilistikā. 

Pandēmijas laikā Valters un Dainis nolēma vismaz uz brīdi atgriezties pie pirmavota – klasiskās mūzikas pamatiem un tās oriģinālā skanējuma, kas ir pieklusinātāks, akustiskāks un intīmāks, nekā ierasts grupas koncertos, kur gluži pretēji valda spožs muzikālās enerģijas uzliesmojums.

Mūziķi jau priecējuši klausītājus pieklusinātākos koncertciklos “uz Tu” un “Bez elektrības”, kā arī “Koncertā pirmajā rindā”, bet pirmoreiz piedāvā tik nacionālpatriotisku programmu kā “Radīts Latvijā”, kas vislabāk spēj saliedēt cilvēkus kārtējā sarežģītajā laika posmā…

Tikmēr vēl šodien, 4. augustā, tajā pašā laikā iespējams paspēt uz vēl vienu Kalnciema kvartāla vasaras sezonas koncertu, ko sniegs projekts “SHIPSEA” jeb Jānis Šipkēvics, Miķelis Putniņš un Rūdolfs Macats. Pēdējās biļetes arīdzan nopērkamas aula.lv.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit