Skip to content

Vasaras beigās četrās Latvijas pilsētās notiks dzejas un improvizētās mūzikas projekta «klausies» plates prezentācijas tūre

2020. gada augustā Ventspils koncertzālē «Latvija» atvērtajā ierakstu sesijā ar klausītāju klātbūtni notika dzejas un improvizētās mūzikas projekta «klausies» jaunā albuma analogais ieraksts. Tvartā ar nosaukumu «9», ko digitālajā un vinila plates formātā nupat laidusi klajā izdevniecība «Jersika Records», iekļauti deviņi stāsti latviešu, krievu un angļu valodā. Epidemioloģiskie apstākļi beidzot ļauj «klausies» ieraksta trio sastāvam (Aleksandra Line — dzeja, runātais vārds, Edgars Cīrulis — klavieres, kompozīcijas, Alberts Reinholds Ostegods — kontrabass, kompozīcijas) atkal satikties Latvijā, lai parādītu klausītājiem «9» klātienē, tāpēc «klausies» koncerti vasaras beigās risināsies Rīgā, Liepājā, Cēsīs un Inčukalnā.

«Pēc «9» noklausīšanās konstatēju, ka latviski runātie teksti skan sirsnīgāk un visdziedošāk, krieviski runātie — intensīvāk, dramatiskāk, un angliski teiktie — atsvešinātāk, surdinētāk. Un tie saules puisēniņi, brāļi tavi, atgādina LR3 «Klasika» raidījumā «Meistars Knehts» rakstnieka Haralda Matuļa teikto — [ir tik svarīgi] «neapstāties grūtajā ceļā uz labāku pasauli». Aleksandra zina, ka būs labāk. Es zinu, ka nebūs. Tomēr Aleksandras teiktais var likt man pārskatīt savus apgalvojumus», — šādi jauno albumu vērtējis Orests Silabriedis.

««9» ir konceptuāli noslīpēts darbs. Turklāt līdz niansēm. «9» (katrs pats var izdomāt, kurā valodā jāizrunā albuma nosaukums) ir no tiem albumiem, ko droši var klausīties uz riņķi vien – māksliniecisko konceptu tas tikai paspilgtinās. Turklāt arī Aleksandras teksti ir tādi, kuros arvien atrast jaunas nianses – gluži tāpat, kā tos krāsojošajā mūzikā», — šāds bijis mūzikas apskatnieka Kaspara Zaviļeiska vērtējums.

Albumā iekļautās kompozīcijas vēsta par katru no mums, kurš ir tikai cilvēks — stiprs un ievainojams, praktisks un sapņains reizē, bērns iekšpusē un uzticams daudzpusīgs pieaugušais ārpus, kurš mēģina pats veidot labāku pasauli tai vietā, lai tādu meklētu un atrastu. Četros prezentācijas tūres koncertos akustiskajā latviešu/dāņu mākslinieku izpildījumā izskanēs vinilā platē iekļautie skaņdarbi, kā arī daži no jaunākajiem un neizdotajiem albumā neiekļautajiem stāstiem.

* Sakarā ar epidemioloģisko situāciju valstī ieejas noteikumi katrā no pasākumiem var atšķirties: apmeklētājus lūdz rūpīgi ieskatīties konkrētā koncerta apmeklējuma prasībās.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit