Skip to content

Veidenbauma pirtiņas atjaunošanai, grupas “bet bet” labdarības koncertā ziedojumos savākti 1511,50 eiro

Vakar sirsnīgā atmosfērā un ļaužu piepildītā Priekuļu novada Liepas kultūras namā, norisinājās grupas “bet bet” dalībnieku rosināts labdarības koncerts “Par spīti grūtiem laikiem”. Koncerta ievadā piedalījās vietējie pašdarbības kolektīvi – Liepas pirmsskolas izglītības iestādes “Saulīte” audzēkņi, pamatskolas audzēkņi, pagasta amatierteātris “Krams”, kā arī Mārsnēnu sieviešu vokālais ansamblis Jura Krūzes vadībā. Īpaši kolorīta izvērtās igauņu dzejnieka Margus Konnula jeb Contras uzstāšanās ar Veidenbauma dzejas lasījumiem igauņu valodā. Tam sekoja grupas “bet bet” labāko dziesmu koncerts, kurš noslēdzās ar skatītāju stāvovācijām un papildus dziesmu atskaņošanu.

Jau iepriekš ziņojām, ka ugunsnelaime 24. augustā skārusi Eduarda Veidenbauma memoriālā muzeja “Kalāči” pirtiņu, kura pilnībā nodegusi. Līdzīgā ugunsgrēkā pirms 30 gadiem, gāja bojā liela daļa no muzeja kompleksa, kas vēl šodien nav atjaunots.

Labdarības koncerta iniciators Guntars Račs stāsta: “Veidenbauma dzeja ir iemesls, kāpēc es 14 gados sāku rakstīt dzejoļus. Kad izdzirdēju ziņu par ugunsnelaimi dzejnieka memoriālajā muzejā “Kalāčos”, tas mani kaut kā skāra arī personīgi.  Nodomāju, ka visa Latvija pērn atzīmēja dzejnieka 150. dzimšanas dienu, dažādas organizācijas tērēja tam pašvaldības un valsts naudu, bet par Kalāčiem aizmirsa. Nesaku, ka tie pasākumi nebija vajadzīgi, bet tomēr… Un tagad vēl tā nelaime. Sazinājos ar muzeja vadītāju Tamāru Kurzemnieci un piedāvāju iespēju veidot labdarības koncertu. Atsaucās arī jaunā Liepas Kultūras nama vadītāja Inta Zaksa, un viss varēja notikt.  Paldies katram, kurš vakar atnāca, veltīja mums savu laiku un sirds siltumu. Paldies katram, kurš ziedoja naudu. Saprotams, ka par pusotru tūkstoti mēs jaunu pirtiņu neuzcelsim, taču, pateicoties pasākuma publicitātei, ienāk nauda arī ziedojumu kontā, kā arī savu atbalstu sniedz pašvaldība un ledus ir sakustējies. Ceru vēl sagaidīt brīdi, kad muzeja komplekss tiks atjaunots pilnībā. Kā teicis pats dzejnieks – “Par spīti grūtiem laikiem”. Un, tā kā grūti ir bijis gandrīz vienmēr, skaidrs, ka mēs kopīgiem spēkiem ar to visu tiksim galā. Vajag tikai vēlēties.”

Rekvizīti: Priekuļu novada pašvaldība, reģ. Nr.: 90000057511, ziedojumu konts LV20TREL9802111010000, Ed. Veidenbauma memoriālais muzejs Kalāči.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit