Skip to content

Vēl viens laimīgs rīts. Cits Rutulis

Šī gada 22.maijā, izdevniecībā “Mikrofona ieraksti” tika laists klajā Normunda Rutuļa jaunais, devītais pēc kārtas solo albums “Vēl viens laimīgs rīts”, kura muzikālo materiālu veido divpadsmit Ingusa Feldmaņa dziesmas, Jāņa Ķirša aranžējumos.

Mūsdienās ļoti bieži tiek izmantoti vārdu salikumi – lielkoncerts, grandioza balle, utml. Taču mēs vēlamies sniegt muzikālu baudījumu tiem, kuriem patīk nelielas telpas, ar intīmu gaisotni un ar mūziku dvēselē. Mūzikas baudītājiem, kuriem pie laba vīna vai vienkārši ūdens glāzes ir vēlme paklausīties un izbaudīt tās dziesmas, kuras nav nokļuvušas populārās mūzikas apritē, jo ir pārāk vērtīgas. Un šādu vērtīgu dziesmu Normundam ir vesels lērums. Gan albumā “Vīna dvēsele”, gan “Magones zieds”. Starp citu, abi albumi saņēmuši “Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvu” (tagad “Zelta mikrofons”).

Par pamatu ņemot dziesmas no jaunā albuma un pievienojot reti dzirdētās no iepriekšējiem, ir apkopots brīnišķīgas mūzikas repertuārs, kurā šoreiz nav vieta ne “cāļiem”, ne citiem tā virziena ierakstiem. Šīs programmas muzikālo materiālu gatavo grupa, kuras sastāvā ir Normunda uzticamie skatuves partneri – Roberts Rasa (bass, kontrabass, midi bass), Anrijs Grinbergs (sitamie instrumenti), Māris Ozols (taustiņi, mutes ermoņika), Uldis Beitiņš (ģitāras). Koncertos viešņas godā jaunā dziedātāja Monta Ķimene no Kuldīgas, kura savu skatuvisko pieredzi krājusi TV šovā “Koru kari” un arī šogad Supernovā, palīdzot grupai My Radiant U. Viņas skatuviskais šarms, muzikalitāte un balss tembrs noteikti spilgtinās priekšnesumu.

Mūzikas apskatnieks Jānis Žilde (Tvnet): “Ja mums būtu “adult easy listening” formāta radio stacija, tad šis albums tur skanētu no rīta līdz vakaram.” Mūzikas izdevējs Guntars Račs (Mikrofona ieraksti): “ Es teikšu tā – šis ir atkal mazliet cits Normunds Rutulis. Jaunais albums “Vēl viens saulains rīts” sanācis ļoti gaumīgs un muzikāli ļoti nosvērts, kurā Normunds jūtas labi un komfortabli, jo vienmēr gribējis būt kaut kur pa vidu popmūzikai, džezam un tādai kā salonmūzikai, šī vārda visplašākajā nozīmē un sajūtās. Te tas viss ir. Ļoti augsti novērtēju Ķirša aranžētāja prasmi, Feldmaņa dziesmas pasniegt mūsdienīgi un kolorīti. Šis ir “cits Rutulis”. Tas, kurš nemitīgi meklē savu vietu latviešu popmūzikā, neskatoties uz to, ka paviršāki mūzikas klausītāji to viņam ir ierādījuši plauktiņā, kurā visi cāļi jau ir saskaitīti. Bet Normunds turpina pilnveidot sevi un apliecina, ka ir lielisks dziedātājs un mūziķis, kas savu dziedātprasmi ir ar laiku padarījis viegli klausāmu un estētiski nevainojamu. Šajā žanrā viņš pavisam noteikti ir viens no labākajiem, bet varbūt pat pats labākais.”

Normunds Rutulis par jauno albumu: “Un atkal lieku jaunu bildi iekšā! Tas ir tik labi, ka manir iespēja dreifēt starp mūzikas žanriem un nebūt piesaistītam vienam uz mūžu. Nākotnēraugos citādāk. Laime ir mūzikā un otrādi. Šajā gadījumā laimīgu mani dara arī katrs, kuršiesaistījies projektā. Vispirms, lieliskais ģitārists un melodiju meistars Ingus Feldmanis. Pirmaisimpulss šim albumam tika dots 2007.gadā, kad pirmo reizi ar Ingu satikāmies tete-a-tete. Jautad sapratu, ka viņa dziesmas ir domātas tieši manai muzikālajai gaumei. Nu, tas vis irprojicējies veselā 12 dziesmu albumā, kura mūzikas un arī, lielākoties, tekstu autors ir Inguspats. Mazliet riskējot ar dziesmu sākotnējā koda izjaukšanu, savu redzējumu tajā visā pielikaJānis Ķirsis. Viņa aranžējumi, iespēles un dažkārt arī melodiju papildinājumi ir nostiprinājušimanas ieceres šī muzikālā materiāla gatavībā. Un, pats galvenais, autora kodējums ir kļuvisvēl noturīgāks. Mēdz sacīt, ka katrs nākamais mākslinieka darbs ir labāks par iepriekšējo. Šītēze darbojas arī šajā gadījumā. Te jūtams mans briedums, un tajā paša laikā – jauneklīgums.Iespējams, kādā brīdī šķitīs, ka esmu kļuvis mazliet svešāks, tomēr romantiku pazaudējisneesmu. Galvenais – esmu mūzikā, kas mani dara laimīgāku.”

14. oktobris – Mālpils muiža3.novembris – Mūzikas klubs NEPTŪNS, Jaunķemeros11.novembris – Dikļu pils

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit