Skip to content

“Very Cool People” kopā ar Edavārdiem, ansi un Kristīni Prauliņu izdod jaunu albumu

Jaunais albums saucas “Koncertprogramma Pa Apli”, un tā materiāls radās, gatavojoties vairākiem džezfanka grupas “Very Cool People”, souldziedātājas Kristīnes Prauliņas un reperu Edavārdi un ansis kopkoncertiem pērn. Albuma ieraksts tapa “Saulkrasti Jazz” festivālā 2019. gada 16. jūlijā.

Koncertprogrammas tituldziesma kļuva par vienu no atpazīstamākajiem 2019. gada radio hitiem Latvijā. “Kopumā albumā iekļautas 13 kompozīcijas – gan kopīgi no jauna radītas, gan pāraranžētas Edavārdu un anša dziesmas, kurām Kristīne Prauliņa pievienojusi sulīgus piedziedājumus, radot sev raksturīgu “soulīgu” un sirdi aizķerošu skanējumu,” jauno albumu komentē grupas līderis Elvijs Grafcovs, piebilstot: “Dažos skaņdarbos Kristīne kopā ar reperiem pat skaita rīmes!”

Dziesmu tapšanā bez ierastajiem VCP autoriem Elvija Grafcova, Māra Jēkabsona un Andra Buiķa šoreiz debitējis arī Kristaps Lubovs, izstrādājot “Stragls ir liels” koncertversiju. Arī reperi Edavārdi un ansis ķērās klāt VCP skaņdarbiem un pievienoja tiem jaunas rīmes sev raksturīgā manierē. “Rezultātā sanākusi BOMBA!” nekautrējas rezumēt Elvijs.

Albuma ieraksta inženieris un albuma miksa autors ir Mārtiņš Porteris, bet māsterversiju “Labo ierakstu studijā” radīja Jānis Kalve. “Very Cool People” albumu ieraksta personāls palicis ierastais: Elvijs Grafcovs (ģitāra), Māris Jēkabsons (tenorsaksofons), Kristaps Lubovs (baritonsaksofons), Laura Rozenberga (trombons), Oskars Ozoliņš (trompete), Māris Vitkus (taustiņinstrumenti), Jānis Olekšs (bass) un Andris Buiķis (bungas). Šoreiz pamatsastāvam albuma tapšanā pievienojies arī dažādu analogo un digitālo sintezatoru pavēlnieks Andris Kauliņš, kurš kā viesis piedalījās arī dažos grupas 2019. gada albuma “Caution! Contains Words!” skaņdarbos.

Albuma vizuālo noformējumu izstrādājis Mārtiņš Zaļūksnis, kurš izveidoja arī grupas jaunākā singla “Labirints” videoklipa un tāda paša nosaukuma datorspēles vizuālos tēlus. Koncerts Saulkrastos tika arī filmēts. Valdis Krūmiņš katrai dziesmai radījis atsevišķu videoklipu, un grupa laiku pa laikam šos klipus publicēs savā YouTube kanālā.

“Koncertprogramma Pa Apli” izdota gan taustāmā, gan digitālā veidā. CD formātā albumā iekļauts par vienu skaņdarbu vairāk, nekā digitālajā. Jauno disku bija iecerēts prezentēt leģendārajā Viļņas klubā “Tamsta” Lietuvā 21. martā un Rīgas kultūrtelpā “Hanzas perons” 28. martā, taču abi koncerti pārcelti uz rudeni. Rīgā koncerts notiks 14. oktobrī, un grupa sola, ka tas būs vēl apjomīgāks un jaudīgāks, nekā bija plānots šomēnes.

“Tas visticamāk būs pēdējais šā megaprojekta koncerts,” pasākuma nozīmīgumu uzsver Elvijs. “Atlikuši vēl daži datumi šā gada vasarā – ļoti īpašos festivālos un pilsētsvētkos, bet pēc tam katrs no māksliniekiem atkal fokusēsies uz savām solokarjerām”.

Biļetes uz rudens koncertu nopērkamas interneta servisā aula.lv. Iegādātās biļetes uz 28. marta koncertu derīgas arī uz pasākumu 14. oktobrī.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit