Skip to content

Videoklips “Metro”

Šī gada augusta sākumā Jānis Irbe publicēja singlu “Metro”.  Video ir kā turpinājums dziesmai, lai gan vizuāli ietērptu dziesmu, gan atspoguļotu vēstījumu. Klipā atspoguļoto meitenes skrējienu ar koferi rokā var tulkot dažādi, bet galvenā doma bija parādīt tādu kā mūsdienu pasaules ainu – mēs skrienam, mums ir jāpaspēj, lai arī kas notiktu un par sekām diemžēl domājam pēc tam. Lai arī dziesmas un videoklipa ideja ir no personīgās dzīves, Jānis ir pārliecināts, ka dziesmas teksts un video klipa kadri savijas ar daudzu cilvēku pieredzēto.

Jānis uzrunāja vairākus cilvēkus, ar kuriem veidot sadarbību ieceres realizācijai. Atsaucās un interesi par manu ideju izrādīja kameras operators, video montāžas režisors, kā arī tehniskais cilvēks Franks Pirogs, režisore Agita Ijaba un klipa galvenās lomas atveidotāja, horeogrāfijas studente Anna Karimova. Kopā ar Agitu Jānis Irbe izstrādāja scenāriju, tad apspriežoties ar Franku un Annu tika īstenota iecere. Protams, lai pilnībā viss īstenotos, bija jāveic vēl virkne sagatavošanās darbi un nekas nebūtu īstenojies, ja nebūtu atsaucīgu cilvēku. Īpašs paldies Dramaturgu teātrim, Inesei Pavēnei, Andrejam Saldavam, Kristinai Irbei un Arnoldam. Video klipa filmēšana tika uzsākta jūlija vidū un ilga vairākas dienas, tika filmēts dažādās vietās Rīgā – dzīvoklī Stabu ielā, Dramaturgu teātrī un Andrejostā.

Kā pielikums un papildinājums video klipam ir izveidots Metro video tapšanas īss 38 sekunžu video. Par pamatu ir izmantots filmēšanas dienās safotografētais materiāls un Metro dziesmas fragments. Jāpiebilst, ka fotografēts tika ar analogu filmas fotoaparātu, tas fotogrāfijas padarīja gaisīgākas, piešķirot tām māksliniecisku izskatu.

Dziesma Metro 10 nedēļas bija LR6 (Radio Naba) latviešu mūzikas top10, no kurām vairākas nedēļas arī ieņēma pirmo pozīciju. Jānis paviesojās Ata Žagara raidījumā “Mūzikas Sirds”, kā arī radio Naba tiešraidē no braucoša tramvaja nospēlēja koncertu. Šis pasākums bija veltīts E. Veidenbauma 150 gadu jubilejai.

Par godu E. Veidenbauma jubilejai, par pamatu ņemot Veidenbauma dzeju, tiks izdota latviešu mūzikas izlase „Veidenbaums. Vaidi un Gaidi”. Arī Jāņa Irbes kompozīcija tiks iekļauta šajā izlasē.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit