Skip to content

Visi mūsu tautas raksti ir mūsos pašos!

Mūziķu apvienība “AKA” izdod jaunu eksperimentālā videografikas tehnikā veidotu mūzikas video “Avotā guni kūru”.

Tieši pirms dziesmu svētkiem iznāk jauns mūzikas video, kura galvenā ideja – katra cilvēka dvēsele ir impulss kopīgas gaismas uzturēšanai visā pasaulē!

Videoklipā mūziķu tēlus veido rakstu zīmes. “Svarīgi apzināties, ka visi mūsu tautas raksti ir mūsos pašos un tikai mūsu pašu spēkos ir rakstīt ar vien jaunus rakstus. Šis process ir nepieciešams, lai turētos harmoniskā mijiedarbē ar pasauli un viens ar otru” – par video iekodēto vēstījumu stāsta tā autors dizainers animators Kārlis Stiģis.

Videoklipa “Avotā guni kūru” izveidē miksētas dažādas videografikas tehnikas. Eksperimentāla ir kustības vektoru ekstrakcija no video un partikļu, jeb sīko daļiņu – rakstu, lāsīšu – piesaiste pie tiem, stāsta Kārlis Stiģis. Mākslinieks šobrīd dzīvo un strādā Vācijā. Piedalījies lielformāta projektos “Staro Rīga” (video instalācija “Virsotnes”) un “Eirovīzija”, veidojot klipu un skatuves video noformējumu “Triānas Parka” dziesmai “Line”. Kārlis veidojis klipus grupai “Prāta Vētra” (“Tevis dēļ” un “Как я искал тебя”).

“Avotā guni kūru” mūzikas autore ir dziedātāja Aleksandra Špicberga. Šis ir pirmais mūzikas ieraksts, kurā Aleksandra piesaka sevi ne vien kā izpildītāju, bet arī mūzikas autori.

Dziesmu ierakstījusi mūziķu apvienība “AKA”, kurā apvienojušies dziedātāja Aleksandra Špicberga un džeza mūzikas lielmeistari Atis Andersons un Kaspars Kurdeko. Ģitāras solo – Teodors Kerimovs. Ieraksta skaņu režisors ir Edijs Gņedovskis, studija GEM PLUS.

“Avotā guni kūru” ir singls no topošā dainu parafrāžu albuma. Albumā būs iekļautas visu trīs mūziķu oriģinālkompozīcijas un tautasdziesmu aranžijas.

Videoklipā redzami modes mākslinieces Ineses Gibeiko dizainētie tērpi. Filmēšanas komanda – operatori Aleksandrs Okonovs un Kārlis Zemītis, producente – Una Cekule. Videoklipa producente – Māra Špicberga.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit