Skip to content

VOKĀLĀ GRUPA “LATVIAN VOICES” ATGRIEŽAS NO TAIVĀNAS UN IZSLUDINA PAPILDUS KONCERTU RĪGĀ!

Grupa “Latvian Voices” atgriezušās no veiksmīgiem koncertiem Taivānā un izsludinājušas jaunās koncertprogrammas “Pāri Robežām” papildkoncertu Rīgā, 21. novembrī pl. 15.00 mūzikas namā “Daile”.

“Latvian Voices” pagājušajā nedēļas nogalē sniedza divus koncertus Taivānā, Taipejā un Taičungā kopā ar Taipejas vīru kori lietuviešu diriģenta Vitautas Miškinis vadībā.

“Mēs joprojām esam sajūsmā par Taivānu un tās cilvēkiem. Brīnišķīga valsts! Lai gan vienubrīd šķita, ka koncerti nenotiks, jo tika izsludināts trauksmes signāls, tuvojās taifūns. Dienu pirms koncerta gan taifūns pierima un varējām koncertēt. Koncerti izdevās un ceram atgriezties Taivānā pavisam drīz,” atklāj grupas dalībniece Elīna Šmukste.

Atgriezušās Rīgā meitenes aktīvi gatavojas koncertiem tepat Latvijā. Koncertprogramma “Pāri Robežām” šogad jau ir izskanējusi Rēzeknē, Daugavpilī un Ādažos. Novembrī “Latvian Voices” priecēs Valmieras un Rīgas publiku – 13. novembrī pl. 19.00 Valmieras kultūras centrā un 21. novembrī pl. 15.00 un 19.00 Rīgā, mūzikas namā “Daile”.

“Man ļoti patīk Valmiera! Valmierā ir lieliska publika, to mēs zinām un izbaudījām pagājušajā gadā ar programmu “Rūtoj…”. Un vienmēr ir prieks atgriezties vietā, kur ir labas atmiņas. Taču ar nepacietību gaidām arī  Rīgas koncertus un esam divtik priecīgas, ka klausītāju ir tik daudz, ka varam sarīkot dubultsvētkus pašas sev un saviem klausītājiem, “ atklāj grupas dalībniece Laura Jēkabsone.

“Pāri Robežām” koncertprogrammu veido grupas dalībnieču oriģinālmūzika svaigās un dzīvespriecīgās krāsās. Mūzika tapusi arī labi zināmajiem latviešu dzejnieku dzejoļiem – Aspazijas “Mēness starus stīgo” un Imanta Ziedoņa “Viegli”. Līdzās oriģināldziesmām tiks izpildīta arī populārās mūzikas klasika, kā piemēram, The Beatles “Strawberry Fields” un Alanis Morissette “Thank U”. Rīgas koncertos klausītāji dzirdēs arī vairākus pasaules pirmatskaņojumus. Porgramma ir tapusi sadarbībā ar komponistu un sitaminstrumentu virtuozu Rihardu Zaļupi:

“Šobrīd esam darbu epicentrā, gatavojamies ne tikai koncertiem, bet strādājam arī pie albuma, lai koncertu apmeklētāji pēc koncerta varētu ne tikai paņemt līdzi sajūtu, bet arī pašu mūziku. Šis disks būs noteikti pārsteigums Latvian Voices klausītājam. Esam pievienojuši ķermeņu perkusijas, akcentējuši mutes-bungu elementus, meitenes arī apgūst bungu spēli. Jāpiemin, ka daļa specefekti, kurus dzirdēsiet gan koncertā, gan albumā ir veidoti no meiteņu ieskaņotām ķermeņa perkusijām. Atzīšos, ka Lauras Jēkabsone ir mans pēdējā laika atklājums mūzikā– dziesmas ir skanīgas un lipīgas!”

Savukārt 14. novembrī “Latvian Voices” piedalīsies Rīgas a cappella festivālā, kur klausītājiem būs iespēja dzirdēt skaņdarbus no programmas “Pāri Robežām”, kā arī “Rūtoj…”

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit