“Gashes” ir trešā kompozīcija no Waterflower jaunākā EP, kuru 2019. gada decembrī izdeva neatkarīgais UK leibls Liminal Noise. Jaunais mūzikas video tika prezentēts 28. februārī “The Mill” telpās (Tallinas Kvartālā, Rīgā). Pasākumā piedalījās ne tikai dejotāji, kas tēloja dzīvās skulptūras pašā mūzikas video, bet bija klātesoša arī visa mūzikas video komanda, un, kopā ar pasākuma apmeklētājiem, pirmo reizi tika prezentēts pats mūzikas video, kas tiešsaistē ir pieejams no 2. marta.
Video veidošanas komanda: Režisore / horeogrāfe: Ri Shirotsuki, DOP: Ansis Blumbergs, Otomars Berzins, Animācija: Sabīne Moore, Kustību mākslinieki: Davids Lazarevs, Анжелика Элксне (SEE THE EIGHT), Darja Cistjakova (SEE THE EIGHT), Suns: Bella (border collie), Suņa treneris: Kaspars Rums, Scenogrāfija un garderobe: Sabine Moore, Make-up māksliniece: Laura Gabrāne, Make-up asistentēs: Liene Baltruka, Laura Bāka, Jūlija Losāne, Kameras / Gaismas asistenti: Kaspars Rums, Ričards Roberts Sauja, Asistentes: Mingaile Kola, Vlada Barsukova, Fotogrāfi: Daniel Yoffe, Ričards Roberts Sauja, Tējas meistare: Mingaile Kola, Virtuves komanda: Richard Thompson, Laura Balode, Šoferi: Martiņš Puriņš-Purviņš, Ieva Moore.
Īpašs paldies atbalstītājiem Cinevera LV, Arkogints Camera Rental, RISEBA.lv, Unastyle Imidža skola/ studija.
Avant-Pop / Audio-Visual / Avant-Garde Electronica mūzikas projektu Waterflower 2006. gadā izveidoja Sabīne Moore, ar pseidonīmu “Kroffork”. Sākotnējais Bedroom Pop / Noise skanējums nodefinēja Sabīni kā vienu no pirmajām sievietēm Latvijā, kura patstāvīgi darbojās elektroniskajā mūzikā. Waterflower ir “Kroffork” turpinājums. Projekta ietvaros ir publicēti astoņi digitāli albumi (pirmie četri no tiem – “Kroffork”), pēdējie četri ir izdoti arī audiokasetēs. Nereti dziesmās tiek iekļauti dabas trokšņi, sadzīves priekšmetu, elektronisko instrumentu, vijoles un klavieres skaņas. Sabīnes mūzikā lielu iespaidu ir atstājusi Anglijā pavadītā bērnība.
Iespaidojoties no Latvijā esošā jūgendstila un dabas, bet arī no pasaules zinātniskās fantastikas un vēstures, Waterflower uzbur atmosfēru, kas ir vizuāli ieintriģējoša un ar skaņas ainavām bagāta. Jau kopš 2015. gada projektā Waterflower pēta dažādas metodes, kā performancēs izmantot dzīvus augus, tos pārvēršot par skārienjūtīgiem sintezatoriem un MIDI kontrolieriem. Koncertus pavada mākslinieces veidotās reāllaika videoanimācijas, kuru grafiskais raksturs un vijīgās kustības sasaucas ar jūgendstila iedvesmoto skatuves tēlu, tā uztilizējot Sabīnes Moores 11-gadu profesionālās vizuālās komunikācijas un multimedija dizainera izglītību.
Māksliniece Sabīne Moore ir pazīstama ne tikai ar projektu “Waterflower”, bet arī kā illustratore, animatore un multimediju dizainere, strādājusi Rozes Stiebras animācijas filmā “Saule Brauca Debesīs” (2018), Signes Baumanes animācijas filmā “Mans Laulību Projekts” (2021), Alises Zariņas spēlfilmā “Blakus” (2019), Ievas Norveles īsfilmā “Lelles” (2018), kā arī pie starpdisciplināriem projektiem – izrādes “Stikla Kalns. Daugava” (pēc Raiņa lugas motīviem), kas bija starp nominantiem 2018. gada mākslas balvai “1KG Kultūras”, kategorijā “Pārsteigums”, un AarhusxRīga (2015-2017) – divu gadu darbs pie multikanālu skaņas instalācijas (72 skaļruņi) Dānijas un Latvijas sadarbības projektā (atbalstīja Skaņu Mežš, Dānijas Kultūras institūts Latvijā, DIEM (Dānijas elektroniskās mūzikas konservatorija), Radaar, un Aarhus botāniskais dārzs). Sabīnes Moores mūzikas blakus-projekta “MMMM” albums “Faking Albums” bija starp 2019. gada nominantiem Zelta Mikrofona balvai, kategorijā “Labākais elektroniskās vai deju mūzikas albums”.