Skip to content

Zane Ročkalna un Endijs Rožkalns izdod īpašās Zemgales dziesmas

Zane Rožkalna (vokāls) un Endijs Rožkalns (klasiskā ģitāra) ir jelgavnieki, akadēmiskās mūzikas pārstāvji, mūzikas skolotāji, kas uzstājas ar klasiskās mūzikas repertuāru balsij un ģitārai, kā arī īsteno savas muzikālās idejas, veidojot mūsdienīgas latviešu tautasdziesmu aranžijas ar klasisko ģitāru kā galveno instrumentu.

Piedāvājam divas tautasdziesmas: “Tumša nakte, zaļa zāle” novembra miglainajās noskaņās  un dzīves prieka pilno “No jūriņas izpeldēja div’ dzelteni kumeliņi” no topošā albuma “Zemgales dziesmas”, kas sākts veidot VKKF  atbalstītās  “Zemgales kultūras programmas” ietvaros.

“Tautas dziesmai ar visiem zināmo tekstu “Tumša nakte..” ir ne viena vien melodija, un, tā kā esam jelgavnieki, tad mūs interesēja, kāda tā bijusi šajā novadā. Sākām pārskatīt Emiļa Melngaiļa “Leišmalītē” pierakstītās tautas dziesmas. Priekš sevis atradām tur ļoti daudz pārsteidzoša un skaista. Gribējām šīs dziesmas celt gaismā, parādot tās skanējumā, kāds būtu saistošs mūsdienu klausītājiem. Respektējām E.Melngaiļa pierakstu, neko nemainot  dziesmu melodijās, toties mums nedzirdētais tautas dziesmu materiāls deva brīvu vaļu iztēlei instrumentālajās partijās. Šo divu dziesmu ierakstā ar savu devumu piedalās arī lieliskais bundzinieks Andris Buiķis, kurš ieskaņojis ne vien bungu, bet arī basa partiju, tādējādi pievienojot arī savu džeza mūziķa redzējumu.”

Aranžējums: Endijs Rožkalns. Ierakstā piedalās: Zane Rožkalna, balss; Endijs Rožkalns, klasiskā ģitāra, balss, Andris Buiķis, bungas, bass. Skaņu režija- Edgars Skrāģis, JUMP studio.  Foto dziesmu noformējumam: Arita Strode- Kļaviņa. Foto no koncerta: Linda Strauta Brauere

Mūsu tautas dziesmas ir pasakaini skaistas, novēlam to burvību sajust katram klausītājam! Lai lieliski svētki visiem!

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit