Skip to content

“Zelta Mikrofons” balvas sadalītas.

15. marta vakarā Latvijas Nacionālajā operā jau 20. reizi pulcējās mūziķi, producenti, izdevēji un Latvijā radītās mūzikas atbalstītāji, lai noskaidrotu veiksmīgākos 2015. gada mūzikas ierakstus.

Par 2015. gada veiksmīgāko albumu balvu jaunizveidotajā kategorijā „Gada albums” tika atzīts “The Sound Poets” ieraksts „Pulsē”, kas saņēma balvu arī kā labākais „Pop mūzikas albums”. Kā labākais „Roka un metāla mūzikas albuma” nominācijā balvu ieguva metāla veterānu “Skyforger” albums „Senprūsija”, bet kategorijā „Alternatīvais vai indie mūzikas albums” apbalvojumu saņēma grupas „Sigma” veikums „Sazaroto taku dārzs”.

“Zelta Mikrofons” balvu kategorijā „Tautas un pasaules mūzikas albums” saņēma grupa “Zāle” ar albumu „Viņa”, bet par labāko „Džeza un blūza mūzikas albums” tika atzīts Aivara Hermaņa „Liepājas iela”. Kategorijā „Hip-hop mūzikas albums” triumfēja reperis Ozols un albums „Atpakaļ nākotnē, savukārt kategorijā „Elektroniskās mūzikas albums” apbalvots tika Kashuks un albums „Fiction”.

Divus Zelta mikrofonus saņēma jaunā dziedātāja Aminata, iegūstot „Labākās debijas” titulu, kā arī dziedātājas izpildītā „Love Injected” tika apbalvota kategorijā „Labākā dziesma”. Pie diviem apbalvojumiem tika arī mūziķis Dons, kura klips dziesmai „Pašā ielas galā” saņēma labākā „Videoklipa” titulu, bet par 2015. gada „Radiohitu” tika atzīta dziesma „Dieviņš”.

Šī gada nomināciju skaita līderi “Prāta Vētra”, kuri bija izvirzīti 7 kategorijās, saņēma balvu kā labākais „Koncertieraksts”, kā arī tirdzniecības parka “Alfa” apmeklētāji grupas dziesmu „Ziemu apēst” ar pārliecinošu balsu vairākumu atzina par „Alfas gada dziesmu”, saņemot mākslinieka Harija Grundmaņa veidoto grupas vizualizāciju, kā arī “Galactico” dāvanu karti 1500 eiro vērtībā.

„Manuprāt, “Alfas Gada dziesma” ir sirsnīgākā un personiskākā nominācija “Mūzikas ierakstu gada balvā”, jo uzvarētāju nosaka klausītāju balsojums. Un kas gan būtu mūziķis bez sava klausītāja? Tādēļ katra klausītāja balss šajā nominācijā ir īpaša, jo tā nāk no sirds un ar vislabākajiem vēlējumiem tiek nodota savai mīļākajai dziesmai un tās izpildītājam. Šogad kopumā saskaitījām gandrīz 132 tūkstošus balsošanas žetonu, kas ir patiesas cieņas apliecinājums Latvijas mūzikas izpildītājiem”, piebilst t/p “Alfa” vadītāja Liene Apine.

Kategorijā „Dziesminieku albums” balvu saņēma Alise Joste par albumu „Hardships are ships”, bet par labāko „Kantrī un šlāgermūzikas albumu” tika atzīts grupas “Dakota” veikums „Mana spēle”. Par labāko „Bērnu mūzikas albumu” balvu ieguva “Big Al & The Jokers” un bērnu koncertgrupas „Pigoriņi” kopdarbs „Lilallā un viņas pigoriņi”, bet Valsts Akadēmiskā kora „Latvija” un Māra Sirmā albums „Emīls Dārziņš” sanēma balvu kategorijā „Akadēmiskās mūzikas albums”.

Ceremonijā īpaši tika godināts mūžībā aizgājušais Latvijas rokenrola pamatlicējs un leģenda Pits Andersons, koncerta izskaņa uzstājoties grupai „The Swamp Shakers”.

Pirmo reizi Latvijas mūzikas ierakstu “Gada balvas” vēsturē tika pasniegta balva „Dimanta Mikrofons”, kā Latvijā un pasaulē visvairāk izdotajam, viskuplāk tiražētajam, visvairāk atskaņotajam autoram un izpildītājam Latvijas mūzikas ierakstu “Gada balvas” 20 gadu pastāvēšanas vēsturē. Īpašo apbalvojumu saņēma Maestro Raimonds Pauls.

Par patīkamu atmosfēru un jautrību “Zelta Mikrofona” koncertceremonijas laikā rūpējās ceremonijmeistars Andris Freidenfelds. Vakara gaitā uz skatuves kāpa Latvijas šobrīd aktuāli mūziķi – “The Sound Poets”, “DaGamba”, grupa “Framest” kopā ar Maestro Raimondu Paulu, grupa „Jūras akmentiņi”, Ozols, “Musiqq” un daudzi citi.

Balvas pasniedza spilgtas Latvijas personības – Latvijas Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone, Latvijas Republikas Kultūras ministre Dace Melbārde, „4finance” izpildirektors Toms Jurjevs, režisors Renārs Vimba un aktrise Elīna Vaska, “Bibliotēkas No1 Restorāns” šefpavārs Māris Jansons, pagājušā gada debitanti – “Carnival Youth”, “MTG TV” Latvijas vadītāja Baiba Zūzena un daudzi citi.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit