Skip to content

“Zelta Mikrofons’23” iepazīstina ar skatuves konceptu

Jau 18. februārī Ķīpsalas izstāžu centrā norisināsies Latvijas mūzikas ierakstu balvas “Zelta Mikrofons’23” ceremonija, kas šogad pēc ilgāka pārtraukuma notiks kopā ar skatītājiem. Ceremonijas skatuves konceptu un arī 11 koncerta numuru vizuālo noformējumu veidojis pasaulē atzītais latviešu mākslinieks un dizainers Artūrs Analts.

“Man ir svarīgi nojaukt robežas, sienas un atvērt logus kam jaunam. Šajā ceremonijā tas būs redzams priekšnesumos, kurā dažādo izpildītāju dziesmas mākslinieciski tiks apvienotas ar vizuāli spilgtiem un konceptuāli pārdomātiem stāstiem.” saka Artūrs Analts, atzinīgi novērtējot visu iesaistīto pušu – kā mākslinieku un producentu, tā režisoru, gaismotāju un operatoru – lielo iesaisti darba procesā. Šī starpdisciplinārā sadarbība devusi iespēju uz ierasto pasākuma formātu palūkoties no malas un rezultēsies aizraujošā,  atmiņā paliekošā notikumā. 

Mākslinieks iepazīstina ar skatuves koncepciju: “Tā ir māja, kas reprezentē katra mūziķa un katras dziesmas īpašo vidi. Mājas ir svarīgas ik vienam – šobrīd pasaulē notiek masveida migrācija karu, klimanta pārmaiņu un ekonomisko krīžu dēļ, savukārt mūzika cilvēkiem dod atbalstu, sapratni un cerību, jo beigu beigās mēs visi esam zem viena jumta.”

“Pēc  diviem pandēmijas gadiem, atkal kopā ar skatītājiem un lielākā norises vietā – tas ir solis uz priekšu pašai ceremonijai, tāpēc vēlējāmies arī skatuves konceptā un TV realizācijā spert līdzvērtīgu soli un iet prom no ļoti ierastā šāda veida šovu realizācijas virziena,” saka “Zelta Mikrofons’23” šova un TV tiešraides producente Ilze Jansone. “Artūram piemīt apbrīnojama spēja jebkādu tekstu vai domu iztulkot vizuālā redzējumā un krāsā. Viņš uzreiz redz, kur viņa “bildē” jābūt stāsta varonim – mūziķim, grupai, tāpēc faktiski viņš ir arī daudzu uzstāšanos režisors,” saka Jansone.

“Zelta Mikrofons’23” ceremonijas klātienes apmeklētāji, kā arī TV skatītāji būs atnākuši ciemos pie katra mūziķa, ielūkosies viņu logos. Skatuvei būs trīs daļas, kas radīs kopēju ritmu. Tā, piemēram, pateicības runas mūziķi sacīs no balkona, savukārt mājas logu rāmji palīdzēs labāk fokusēt uzmanību uz konkrēto priekšnesumu. Tikmēr klātienes apmeklētājiem būs iespēja piedzīvot aizkulišu brīnumus, kas televīzijas skatītājiem nebūs redzami, un uz sarkanā paklāja satikt mūzikas zvaigznes.

Ceremonijas koncerta daļu veidos muzikāli priekšnesumi, tajā skaitā pirmatskaņojumi un neierastas sadarbības. 18. februāra vakarā dzirdēsim grupas “Astro’n’out”, “Dzelzs vilks”, “DaGamba” , “Musiqq”, “Tautumeitas” , “Citi zēni”.  Uzstāsies arī Dons, Aija Andrejeva, Olga Rajecka, Shipsea un Ūga, “Bel Tempo” un Elīza Legzdiņa, Ozols, rolands če, Arturs Skutelis, Zeļģis, un fonda “Līdzskaņa” mūziķi Atis Zviedris, Ralfs Eilands un Katrīna Dimanta. Biļetes uz “Zelta Mikrofons’23” ceremonoiju pieejamas ekase.lv.

Artūrs Analts ir latviešu mākslinieks un dizainers, kura darbi ieguvuši starptautisku atzinību un tiek novērtēti arī Latvijā. 2018. gadā Analta interaktīvā instalācija “Matter to Matter” ieguva Londonas Dizaina biennāles žūrijas balvu un uzstādīja rekordu vienas dienas apmeklētāju skaitā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja izstāžu vēsturē. Analts ir izstrādājis dizainu Latvijas bankas kolekcijas “Medus monētai” un izstrādājis Latvijas Bankas simtgades izstādes “Vērtību zīmes” koncepciju. “Vērtību zīmes”  ir  Latvijas Mākslas muzeja pēdējo 30 gadu trešā apmeklētākā izstāde.

TV režija šajā ceremonijā uzticēta pieredzējušajai ukraiņu TV režisorei Marinai Šaļevai, kura kopš kara sākuma dzīvo Latvijā. “Uzskatu, ka Marina ir spēcīgākā TV režisore, kāda šobrīd pieejama mūsu reģionā, viņai ir liela pieredze darbā tieši šādos un vērienīgākos pasākumos,” saka Jansone.

Ceremonijas koncerta daļas, skatuves norises un TV realizācija ir “Buzz Division” producentu Ilzes Jansones un Pētera Krievkalna pārziņā, vadītāju scenārija autors ir Aleksis Vilciņš.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit