Skip to content

«Židrūns» pretendē uz Eiropas gada albuma balvu un rokmūzikas apbalvojumu Latvijā

Neatkarīgo mūzikas izdevniecību asociācija IMPALA (Independent Music Companies Association) ir paziņojusi divdesmit piecu 2020.gada Eiropas labāko albumu sarakstu. Nominācijā iekļauts arī Latvijas alternatīvā roka apvienības “Židrūns” albums “Kovārņu mazbērniem”. Vienlaikus albums nominēts “Zelta Mikrofona” balvai kategorijā “rokmūzikas albums”.

“Židrūna” ceturtais studijas albums “Kovārņu mazbērniem” ticis nominēts IMPALA Eiropas labākā albuma titulam, kā arī Latvijā tradīcijām bagātākajai balvai “Zelta Mikrofons” uzreiz divās nominācijās – “rokmūzikas albums” un “labākais albuma dizains”.

IMPALA balva “Eiropas gada neatkarīgais albums” tiks pasniegta nu jau 11 reizi. Tā atspoguļo muzikālo talantu daudzveidību un bagātību, ko demonstrē neatkarīgie Eiropas izdevēji. No nominētajiem albumiem IMPALA valdes locekļu žūrija izvēlas vienu uzvarētāju. Iepriekšējos gados balvas ir ieguvuši tādi dažādu Eiropas valstu mākslinieki “Efterklang”, Adele, “The xx”, “Viagra Boys”, Agnes Obel un José Gonzalez.

IMPALA izvirzītā misija ir atbalstīt neatkarīgās mūzikas nozari, piešķirot arvien lielāku vērtību māksliniekiem, veicināt kultūras daudzveidību un uzņēmējdarbību, rosinot tam labvēlīgus politiskās plānošanas mehānismus, veidojot atbilstošu vidi un modernizējot mūzikas nozares uztveres rādītājus.

Apvienības IMPALA biedru skaitā ir leģendārās izdevniecības “Beggars Group” un “Cooking Vinyl”, kā arī vēl daudzi Eiropas mūzikas izdevēji. 2016. gadā IMPALA pievienojās arī Latvijas mūzikas apgāds “I Love You Records”.

Vienlaicīgi Židrūns publicē dzīvās uzstāšanās video dziesmai Kovārņi no 2020. gada 30. oktobrī notikušā albuma prezentācijas koncerta Peldošajā Galerijā “NOASS”, Rīgā.

Albumu laidis klajā apgāds “I Love You Records”. Tas izdots dzeltenā vinila platē ar pievienotu lejupielādes kodu. Albums ir pieejams arī digitālas lejupielādes failu veidā.

Studijas ierakstā ir 11 dziesmas un skaņdarbi, kurus kopīgi veidojuši “Židrūna” dalībnieki Anrijs Korps, Ritvars Bīders, Klāvs Kalnačs un Ulvis Urtāns. Dziesmu tekstus veidojis grupas štata tekstu autors Židrūns G. un grupas dalībnieku vienaudži – dzejnieki Toms Treibergs, Raibīs un kikōne (1984.–2006.). Izņēmums ir skaņdarbs “Zaķītis”, kur izskan mākslinieka Kārļa Padega (1911.–1940.) rakstīts teksts.

9 no albuma dziesmām pieejamas straumēšanai lielākajās straumēšanas platformās “Spotify”, “YouTube”, “Deezer”, “Apple Music”, “Bandcamp” un citur.

Pilna albuma versija ar 11 kompozīcijām ir pieejama albuma taustāmā formātā, kā arī iegādājoties to lejuplādei “Bandcamp” vietnē.

Albuma ierakstu, miksēšanu un pēcapstrādi veicis Ģirts Laumanis jeb Lomiks. Ieraksts un pārējie studijas darbi veikti 2020.gada augustā un septembrī skaņu ierakstu studijā “Hodila Audio” Valmierā. “Kovārņu mazbērniem” māksliniecisko noformējumu un dizainu veidojis Otto Zitmanis. Albuma ieskaņošanu un izdošanu atbalstījis “Valsts kultūrkapitāla fonds”.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit