Skip to content

“Zvaigznāja” koris izdod Ziemassvētku dziesmu

Ieskandinot Ziemassvētku gaidīšanas laiku, klausītājiem tiek nodota dziesma “Zvaigznāja Ziemassvētki”, kas tapusi Agneses Roznieces vadībā deviņu vokālistu sastāvā, pievienojoties arī Radio SWH ētera personībām Sandai Dejus, Kasparam Breidakam, Artim Dvarionas un Andrim Freidenfeldam.

Agnese Rozniece, plašāk pazīstama kā Agnese Rakovska, jau vairākus gadus savas zināšanas par populāro mūzikas radīšanu un izpildīšanu nodod tālāk. Šis gads ir bijis ļoti nozīmīgs, jo “Zvaigznājs” ir uzsācis sociālo darbību ar mērķi mazināt atstumtību un stigmatizāciju jauniešu vidū, izmantojot dažādas mūzikas – mākslas metodes. Lai pievērstu uzmanību šiem jautājumiem, Agnese Rozniece kopā ar “Zvaigznāja” kori rada dziesmu – šis ir stāsts par to, ka jaunieši spēj iedvesmot jauniešus.

“Zvaigznāja Ziemassvētki” kopā dzied jaunie vokālisti, plašākai publikai zināmi Loreta Reide, Klāvs Ozols, Emīlija Jermola, bet arī Anna Dagrita Vestmane, Karlīne Anna Ērgle, Kate Štokmane, Līva Einause, Paula Dundere un Terēze Anna Pogiņa. Visi kolektīvi sarakstījuši arī šo dziesmu. “Zvaigznāja Ziemassvētki” dziesmas producents – JJ Lush, procesā iesaistījās arī Loreta Reide.

Jauniešu kolektīvam dziesmas ierakstā pievienojušās ētera personības: Sanda Dejus, Kaspars Breidaks, Artis Dvarionas un Andris Freidenfelds, kopā ar jaunajiem mūziķiem sveicot klausītājus Ziemassvētkos.

“Liels prieks, ka “Zvaigznāja” idejas atbalsta arī Radio SWH,  dodot iespēju jauniešiem viesoties Radio SWH ēterā, popularizējot jauno mūziku raidījumā “Priekšnams”, kā arī iekļaujot jauniešu sarakstītās dziesmas radio rotācijā!”  saka Rozniece.

Šajā svētdienā, 12. decembrī plkst.11 Radio SWH programmā “Brīvdienu rīti ar Arturu Krūzkopu” viesosies “Zvaigznāja” mūziķes Emīlija Jermola un Loreta Reide.

Dziesmai videoklipu radījuši “Kilometre Film Works” – Mārtiņš Cēsnieks un Kristaps Bērziņš. Dziesma ierakstīta kultūrtelpā “Auss”.

“Mūzika ir universāla valoda, kas vieno visatšķirīgākos cilvēkus. Mūzika uzlabo savstarpējo komunikāciju arī tad, ja nekļūstam par skatuves mākslniekiem. Caur mūziku jaunieši var apzināties savu balsi, iemācīties to paust skaļi, kamēr citi mācās klausīties, jo arī tā ir prasme. Šīs spējas pozitīvi ietekmē cilvēka pašapziņu,” pauž Rozniece.

2022. gadā “Zvaigznāja” komanda plāno organizēt dažāda veida meistarklases un pasākumus jauniešiem visā Latvijā, īpaši uzmanību pievēršot tiem jauniešiem, kuriem ir ierobežots iespējas iekļauties sabiedrībā ekonomiski-sociālu, funkcionālu traucējumu un citu ierobežojumu dēļ. Plašāka informācija: https://www.zvaigznajs.lv/

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit