Satiec Latvijas mūziku

16

Jun

Grupa “DigiDing” atgriežas ar minialbumu “Kopā”

Pirms četriem gadiem Latvijas mūzikas vidē sevi pieteica citādas popmūzikas apvienība “DigiDing”. Pēc vairākiem singliem grupa uz laiku pārtrauca darbību, bet tagad ir atgriezusies un piedāvā minialbumu “Kopā”, kā arī tā tituldziesmu, kas ir jaunais “DigiDing” radio singls.

Grupas sastāvā darbojas mūzikas producents Jānis Eglītis, kurš tiek dēvēts arī par Egliic, un dziedātājs un dziesmu autors Mārtiņš Dambis, kurš plašāk zināms kā dziesminieks Martin Confused un jau tuvākajā nākotnē plāno izdot savu soloalbumu.

“DigiDing” sevi pieteica 2013. gadā, kad pašmāju radiostacijās sāka skanēt singli “Es nākšu atpakaļ”, “Divpadsmit” un “Santa”. Pēdējais pat kļuva par hitu un Latvijas Radio 2 rīkotajā “Muzikālajā bankā” iekļuva 20 vērtīgāko 2014. gada Latvijas dziesmu topā. Attiecīgi nav liels pārsteigums, ka dziesma joprojām atrodas radiostaciju rotācijā. Māksliniece Anita Rupeika izveidoja arī “Santai” veltītu komiksu.

Jaunais singls un arī video “Kopā” signalizē par grupas atkalapvienošanos. Nekādas domstarpības dueta dalībniekiem nebija jāatrisina, drīzāk jāatdabū Egliic atpakaļ no tālās Austrālijas, kur viņš bija aizdevies apgūt mūzikas producēšanas gudrības.

“Tagad esmu atpakaļ,” viņš pārliecinoši apliecina. “Ir uzkrājušās daudzas labas idejas, tādēļ sāksim tās realizēt. Pirmais solis ir EP jeb minialbums, kurā esam apkopojuši līdz šim publicētos singlus, ieskaitot jauno dziesmu “Kopā”.”

Jaunais minialbumspieejams mūzikas servisos “Spotify”, “iTunes” un “Google Play”.

» Lasīt vairāk

15

Jun

Ansamblis Popkorna lietus klajā laiž debijas singlu un video

Latvijas mūzikas mākoņa saulainā maliņa - radošais ansamblis “Popkorna lietus” -klajā laiž singlu un video dziesmai “Kāpēc gan ne?”

Apvienības debija jau paspējusi sacelt vētru Latvijas sociālajos tīklos, cenšoties noskaidrot, kas slēpjas aiz “Popkorna lietus” maskām: Intars Rešetins, Arstarulsmirus, Renārs Zeltiņš, Fredis vai Markus Riva?Viss ir iespējams, jo dziesma “Kāpēc gan ne?” ir himna dzīvespriekam - tādam, ko sāc apjaust, kad uz jaunības maksimālismu raugies atpakaļskata spogulī.

“Mūsu katra dzīvē notiek daudz krāsainu lietu, un, kad tās saliek kopā, sanāk “Popkorna lietus”. Dziesma ir par tiem dzīves brīžiem, par kuriem jūtam pateicību un prieku,” saka ansambļa dalībnieki.

Dziesmas klipu filmējis un montējis Toms Rings. Paldies visiem, kuri palīdzēja! Lai līst!

» Lasīt vairāk

15

Jun

Raimonds Pauls dodas pie bitēm

Maestro Raimonds Pauls ir arvien jaunu izpildītāju meklējumos, un turpina rakstīt jaunas dziesmas. Tikko kā pabeigts darbs pie dziesmu albuma “Kad tu ej pie bitēm”, kurā būs iekļautas 16 dziesmas ar dzejnieku Jāņa Petera un Leona Brieža vārdiem.

Uz leģendāro Latvijas radio 1. studiju Maestro bija aicinājis dziedātājus, ar kuriem šobrīd sadarbojas dažādos projektos, un tie ir Dināra Rudāne, Intars Busulis, Mārtiņš Ruskis, Kristīne Prauliņa, Normunds Rutulis, Marija Naumova, Zigfrīds Muktupāvels, Samanta Tīna un vokālā grupa “Framest”.

Dināras Rudānes izpildītā dziesma “Gleznotājs” ar Jāņa Petera vārdiem.

Bez Raimonda Paula, dziesmu instrumentālo pavadījumu ierakstā piedalījušies arī bundzinieks Māris Briežkalns, ģitārists Rihards Goba, saksofonists Gints Pabērzs, kā arī taustiņu instrumentālists Raimonds Macats, kurš arī uzņēmies šī projekta producenta lomu. Dziesmas ierakstītas Latvijas radio 1. studijā, bet ieraksta miksu, instrumentu papildinājumus un skaņas gala apstrādi paveica Gints Stankevičs savā studijā, “MicRec” mājas augšstāvā, Iļģuciemā. 

Jaunais albums “Kad tu ej pie bitēm” nāks klajā šī gada augustā, bet līdz tam laikam gandrīz katru nedēļu klausītāji tiks iepazīstināti ar kādu no jaunajām dziesmām.

Mārtiņa Ruska izpildītā dziesma “Baskājīte laime” ar Leona Brieža vārdiem

» Lasīt vairāk

14

Jun

Žorža Siksnas 60. dzimšanas dienā jauna dziesmu izlase sērijā “Leģendas”

Godinot dziedātāju Žoržu Siksnu viņa 60. dzimšanas dienā, kompānija “Mikrofona ieraksti” sērijā “Leģendas” laidusi klajā dziedātāja labāko dziesmu apkopojumu.

Izlasē pavisam iekļautas 20 dziesmas, no kurām jaunākā ir Maestro Paula dziesmas “Visskaistākie vārdi” versija, kas iedziedāta kopīgi ar Inetu Rudzīti un Jelgavas Tirkīza kori, bet visas pārējās ir dziedātāja klasiskie astoņdesmito gadu superhiti. Dziesmas, kuras neprasa komentārus – "Genoveva", "Leonora", "Vālodzīte", "Mīļā, Jel, dod man bučiņ’", "Ap Jāņiem Mārtiņos", "Nepalaid garām", "Sirdij nevajag skaitu", "Smeldzošais septembris" un, protams, arī "Muļķe sirds". Pēc paša dziedātāja lūguma albumā iekļautā versija ir tā, kuru aranžējis leģendārais Gunārs Rozenbergs. Ilgu laiku tā nebija atrodama pat Latvijas radio fonotēkā, bet izdevējiem izdevās to sameklēt.

Albuma bukletā, kā jau tas ir ierasts visiem šīs sērijas albumiem, atradīsiet izsmeļošu muzikoloģes Daigas Mazvērsītes aprakstu par Žorža radošās dzīves gājumu un fotogrāfijas no Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva.

Sērijā “Leģendas” līdz šim ir izdoti jau seši albumi, jau pieminētā Žorža Siksnas izlase, kā arī Noras Bumbieres, Viktora Lapčenoka, Ojāra Grinberga un Edgara Liepiņa labāko dziesmu izlases, kā arī izlase “Leģendas Ziemassvētkos”.

Visi albumi ir pasūtāmi mājaslapā www.micrec.lv, kā arī meklējami Jāņa Rozes grāmatnīcās un citur.

» Lasīt vairāk

13

Jun

Ansamblis “Manta” negaidīti tiek pie jauna videoklipa.

Albuma “Karaliene Anna” vāka bildes veidoja Andris Eglītis un Katrīna Neiburga, paralēli fotografējot ar digitālo un analogo kameru. Kā izrādījās, fotosesijas laikā Katrīna arī filmēja un no šiem videofragmentiem samontēja klipu. Tas bija negaidīts pārsteigums, kas, šķiet, ir transformējis gan mūsu prātus, gan pašu dziesmu.

Fotosesijā un klipā piedalījās vairāk nekā 20 cilvēku, Egila un Silvijas botānisko retumu dārzs, kā arī Barons un Lords, kuru pieminam, skatoties šo video.

» Lasīt vairāk

13

Jun

Noskaties grupas “RYGA” koncertfilmiņu par uzstāšanos Polijas festivālā.

Grupa "RYGA", kas tikko kā laidusi klajā savu pirmo studijas albumu "Catch Her Groove" un kuras sastāvam pievienojies multiinstrumentālists Kaspars Bindemanis, tikko sniegusi savu pirmo uzstāšanos ārvalstīs.

Lai piedalītos Polijas mūzikas konferences "Seazone Music Conferences" ietvaros rīkotajā festivālā, grupa kopā ar "Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijs Mūzikas eksporta" pārstāvjiem devās uz Sopotu, kur sniedza savu pirmo priekšnesumu ārvalstu auditorijai. Koncerta programmā bija iekļautas jaunās dziesmas no tikko kā izdotā albuma.  Vēl Latviju šajā festivālā pārstāvēja grupas "Triānas parks"un dziedātājs Justs, jaunajā projektā kopā ar producentu Makree.

Līdzi grupai devās arī daudzu latviešu mūzikas videoklipu autors Ritvars Bluka, kurš ceļojuma laikā izveidoja nelielu īsfilmiņu par šo notikumu, kuru piedāvājam noskatīties.  Filmiņas pamatā skan grupas mūzika no jaunā albuma.

» Lasīt vairāk

12

Jun

Jauns vārds latviešu mūzikā “Paulis un Marta” publicē pirmo video.

Šī gada 8. aprīlī Rīgas 1. ģimnāzijā notika kārtējais jauno izpildītāju konkurss “Pirmā plate”, kur starp žūrijas dalībniekiem bija arī kompānijas “Mikrofona ieraksti” repertuāra direktors Guntars Račs. Konkursā piedalījās tikai šīs skolas audzēkņi, un konkursā bija iespēja noklausīties daudz jaunu un talantīgu jauno izpildītāju, uz kuru fona īpaši izcēlās duets “Paulis un Marta” un viņu izpildītā dziesma “Happy Guy”. Guntars, uzreiz pēc dziesmas noklausīšanās un, nesagaidot konkursa rezultātus, piedāvāja duetam šo dziesmu ierakstīt studijā. Vēlāk izrādījās, ka tieši viņi arī uzvarēja konkursā. Solījums ir turēts, un dziesma ir ierakstīta un tai ir izveidots arī video. Video filmēšana notika uz Latvijas Zinātņu akadēmijas augstceltnes skatu laukuma, gandrīz 70 metru augstumā virs Rīgas.

Video filmējis un montējis Ritvars Bluka.

Dziesmas “Happy Guy” mūzikas un vārdu autors Paulis Filips Bārzdiņš stāsta: “Es mācījos Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā, kā arī dejoju “Dzirnās”. Ikdiena sastāvēja no balansēšanas starp skolu, dejošanu, draugiem un mūziku, bet tagad, kad eksāmeni beigušies, ir krietni vairāk laika, lai iztrakotos ar draugiem un, protams, rakstītu melodijas un dziesmas. To es daru mājās pie klavierēm.”

Dueta otrā dalībniece Anabella Marta Ripa: “Dienas pavadu rakstot mūziku. Parasti tas notiek laikā starp skolu un deju zāli. Jāatrod arī brītiņi piedzīvojumiem ar draugiem un ģimenei.”

Paulis: “ Es pats nebiju domājis pieteikties konkursam “Pirmā plate”, mani pierunāja mani draugi pēc kādas pasēdēšanas, kurā uzdziedāju pie klavierēm. Es uzaicināju Martu uzstāties kopā ar mani. Viņa labprāt piekrita, jo bijām jau kopīgi nedaudz pamuzicējuši pēc deju mēģinājumiem, spēlēdami klavieres un ģitāru, atrādīdami viens otram savu jaunāko muzikālo radījumu vai, vienkārši, izkliegdami savas balsis, pie kādas abiem tīkamas dziesmas. Dziesma “Happy Guy” ir par kādu puisi, kurš patiesībā nemaz nav tik priecīgs, kā dziesmas nosaukums varētu likt domāt. Šis puisis ir notrulinājis savas jūtas un attur savu emocionālo pusi, lai spētu sevi savākt kopā un prezentēt sevi ikdienā kā super jautru un foršu, kuram nav nekādas nepatīkamas drūmās puses. Šī dziesma ir šī puiša izpausme par to, kas viņš ir, un kāds viņš ir, un kāda ir viņa loma, kuru tas ikdienā spēlē.”

Dziesma ir pieejama mūzikas portālos Spotify, iTunes,

Dziesmu ierakstīja un producēja Gints Stankevičs studijā “Factory Sounds Studio”.

» Lasīt vairāk

9

Jun

“Ducele” laiž klajā savu pirmo albumu “Tā viš i…”.

7.jūnijā Latvijas Nacionālā Mākslas Muzeja Kupola zālē gaišā noskaņojumā un kuplā pulkā tika prezentēts ekoloģiskās mūzikas grupas “Ducele” pirmais albums “Tā viš i…”, kurš nāk klajā izdevniecības “Mikrofona ieraksti” paspārnē.

Plašākā sabiedrībā “Ducele” sevi piesaka kā ekoloģiskās mūzikas jeb “folk/hipster/svingeru roka orķestri”. Kādēļ tāds apzīmējums – beidzot draugiem, radiem un medijiem skaidro grupas līderis Arnis Veisbārdis: “Mēs ilgi domājām žanrisko apzīmējumu, kur lai sevi iedala. Tad mūsu albumu studijas variantā meita parādīja kādai paziņai un viņa teica: “Klau, bet Tavs tēvs spēlē tādu folk-hipster-roku!”. Kāpēc vēl tie svingeri klāt? Jo moderni ir atzīties visās vājībās. Mēs atzīstamies, ka mums to patīk darīt kopā! Spēlēt. Un mainīties ar instrumentiem. Un paldies arī Kārlim Rudram Jirgenam, kurš palīdz mums arī studijas ierakstā.”

Izdevniecības “Mikrofona ieraksti” direktore Elita Mīlgrāve stāstīja: “Grupas Ducele runas vīrs Arnis Veisbārdis izvēlējies prezentēt albumu tiesi savā vārda dienā un tādā īpašā vietā, kā Valsts Mākslas muzeja kupola zālē, tāpēc šodien šeit ir īpaša atmosfēra. Katrs grupas dalībnieks ir īpašs, jo pārvalda vairākus instrumentus un visi kopā rada šo unikālo Duceles stilu. Mums šis projekts bija patīkams pārsteigums un Mikrofona ieraksti ar lielu entuziasmu un ticību pieķērās tā realizācijai.”

Arnis Veisbārdis dalījās atmiņu stāstos par to, kā aizsākās šī grupa: “Pagājušā vasarā Uģis Prauliņš mani uzaicināja pie sevis ciemos un teica, lai paņemu līdzi ģitāru – uzspēlēsim dažus gabalus. Uzspēlējām un tad pie manis pienāca Paula, Uģa meita, un teica: “Klausies, Arni, Tev taču sanāk! Ar manu tēvu jau diez vai kas izdosies, bet ņem pats ģitāru rokā un dari!”. Tā nu man nebija miera un zvanīju Alviķim. Viņš droši vien nodomāja, ko gan es, 25 gadus neko nedarījis, gribu tagad iesākt.”

Šajā brīdī stāstu pārņem pats Andris Alviķis: “Bet tad Arnis pats atbrauca uz studiju parunāties. Man gan tajā dienā bija jāiet uz izstādes atklāšanu – Siguldā ir lieliska māksliniece Zanda Puče. Arnis atnāca man līdzi, nedaudz uzspēlējām atklāšanā, un tā viss arī aizgāja. Zanda tagad ir mūsu logo autore!”

Grupa atzīst, ka “īstenībā viņu mūzika ir pārdomu dziesmas, dzīve nav nemaz tik salda. Tās ir dziesmas ar sinepju plākstera piedevu, jo mazliet iekož un mazliet dziedē”.

“Ducele” pasākumā izpildīja sešas dziesmas no jaunā albuma, katru no tām ilustrējot ar īsu stāstu. Mūziķi katrs nāk no sava novada, kas viņu dziesmu krājumu padara vēl jo bagātīgāku un daudzveidīgāku. Izpildot dziesmu “Nojāsim mēs uz Ķezbieriem”, uz skatuves kāpa burvīgs puiku trio - “Ducelei” pievienojās projekts “Pie Duceles” jeb brāļi Grīnbergi, kuri meistarīgi pārvaldīja sitamos instrumentus un perkusijas.

Dziesmas “1 un 1 es esmu” ierakstā dzirdama arī soliste Ieva Sutugova, kura pievienojās arī prezentācijas pasākumā dziesmas izpildījumā. Mūziķi dalībnieki ilgi domājuši, kura no mūsdienu latviešu mūzikas dīvām vislabāk atbilstu viņu prasībām un secinājuši, ka “Ievai Sutugovai ir vismaigākā, meitenīgākā un nevainīgākā balss”. Ieva piebilda, ka “viss notiek, kā jānotiek, jo tīras Zemgales grupā “Ducele” nav, tad nu es būšu tā Zemgales balss”.

Ieraksta atbalstītāji Latvijas Radio Armīna Roņa personā neslēpa: “Tā ir mūzika, kas mums ir vajadzīga – mēs spēlējam viņus, un viņi mūs mīl.”

Izdevniecības “Dienas mediji” vadītājs Edgars Kots pajokoja par mūziķu milzīgo skatuves pieredzi un apvienošanos jaunā kolektīvā: “Mēs vienmēr atbalstām jaunos mūziķus. Gods kalpot Latvijas mūzikai!”

"Ducele" šogad piedalās arī unikālā projektā "Gadsimta garākā līgodziesma", ko jau otro gadu realizē Latvijas Radio 2. Grupai būs iespēja ieskandināt tieši pirmo dziesmu 21.jūnijā līdz ar saullēktu - tiešraidē no Siguldas, Mārtiņa ezera pie Zilveru ģimenes. Prezentācijas pasākumu papildināja tieši Zilveru darītie mājas dzērieni.

Grupas “Ducele” sastāvā muzicē ļoti pieredzējuši mūziķi: Andris Alviķis (kurzemnieks, līdzproducents, menedžmenta pīlārs, balss, bass, akordeons, vijole, flautas, multiinstrumentālists), Arnis Veisbārdis (vidzemnieks ar latgaļu un kurzemnieku “piešprici”, līdzproducents, menedžmenta atbalsts, balss, ģitāras, buzuki), Artūrs Uškāns (latgalietis, odioza un plaši pazīstama personība Latvijas folkmūzikā, akordeons, kokle, flautas, mandolīna, balss, multiinstrumentālists, komponists) un Mārcis Kalniņš (vidzemnieks, skaņu režisors, basģitārists, ģitāras, bandžo, multiinstrumentālists).

» Lasīt vairāk

5

Jun

Mūziķis Roberts Pētersons laiž klajā vasarīgu singlu – “Mēs”.

Dziesma tapusi tieši pirms gada, kad tā izskanēja kā ideja uz mūziķa ģitāras, taču jau tad bija skaidrs, ka tā tiks laista klajā kā singls šā gada vasaras sākumā. Pa šo gadu Roberts ir strādājis pie jauna muzikālā materiāla un citiem singliem, kas arī drīzumā ieraudzīs savu dienas gaismu. Mūziķis cer, ka dziesma “Mēs” atradīs savus klausītājus un rosinās vēl spilgtākas sajūtas šīs vasaras siltajos vakaros un naktīs.

Roberta Pētersona kontā ir bagāta skatuves pieredze un sadarbība ar dažādiem Latvijā pazīstamiem producentiem un mūziķiem, jaunietis kāpis uz skatuves tepat Latvijā, kā arī ārvalstīs. Plašāku atpazīstamību ieguvis agrākā jaunībā, pateicoties sadarbībai ar Raimondu Paulu un Guntaru Raču, bijis dziesmu konkursa Eirovīzija reģionālās atlases dalībnieks, Muzikālās bankas vairāku gadu laureāts, izpildītie singli rotējuši Latvijas populārākajās radiostacijās. Pašlaik Roberts studē skaņu režiju Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

» Lasīt vairāk

2

Jun

„Franco Franco” publicē jaunu singlu, mūzikas video un izziņo vasaras koncertus.

Šodien, 2. jūnijā, latviešu indīpopa grupa „Franco Franco” publicē trešo singlu un tituldziesmu “Moonlight” no grupas mazalbuma “Moon + Light”, kā arī dziesmas video. Šī un vēl citas, albumā neiekļautas kompozīcijas būs dzirdamas vasaras koncertos visā Latvijā.

“Laika iekapsulēšana un brīži, ko negribam laist vaļā, jo tie ir pārāk skaisti, - tāds ir “Moonlight” stāsts,” atklāj grupas soliste Elizabete Vētra. “Tādēļ arī dziesmas video veidots kā momentuzņēmumu kolāža ar spilgtākajiem mirkļiem no albuma tapšanas laika, kas bijis patiešām maģisks.”

Video redzami kadri no albuma ierakstu procesa “TRU Music Studio” kopā ar producentu Reini Sējānu (Instrumenti) un skaņu inženieri Gati Zaķi, unikāli aizkadri no videoklipu “By the Lake” un “Up” tapšanas, fragmenti no uzstāšanās festivālos “Fono Cēsis”, “Playground”, kā arī no albuma prezentācijas koncerta K. K. Fon Stricka villā Rīgā un radošās nometnes “Hodila Records” studijā.

“Moonlight” ir viena no 5 kompozīcijām 2016. gada nogalē iznākušajā mazalbumā “Moon + Light”, kas nominēts balvai “Zelta mikrofons” kategorijā “Alternatīvās vai indie-pop mūzikas albums”. Dziesma “Moonlight” klausāma straumēšanas platformā Spotify, interneta veikalā iTunes un citos digitālās mūzikas izplatīšanas kanālos.

“Franco Franco” šovasar uzstāsies festivālos un koncertos visā Latvijā: 16. jūnijā Rīgā, “Pagalms”, 29. jūnijā Rīgā, Kalnciema kvartālā, 15. jūlijā Jūrmalā, Jomas ielas svētku ietvaros, 21. jūlijā festivālā “Fono Cēsis”, 28. jūlijā Liepājā, festivālā “Summer Sound”, 12. augustā Valmierā, “Tinte” festivālā u.c.

» Lasīt vairāk