Skip to content

“Baltic moMENT” prezentēs Igaunijas, Latvijas un Lietuvas mūzikas industrijas “MENT” festivālā Ļubļanā, Slovēnijā

“Latvijas Mūzikas attīstības biedrības/Latvijas mūzikas eksports”, “Mūzika Igaunija” (“Music Estonia”) un “Lietuvas Mūzikas Biznesa Asociācija” (“Lithuanian Music Business Association”) ar prieku izziņo pilnu “Baltic moMENT” programmu Slovēnijas mūzikas konferencē/festivālā “MENT Ljubljana”, kas notiks no šī gada 28. līdz 31. martam.

Šogad “MENT” mūzikas festivāla programmā ir lielākais mākslinieku skaits no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas, savukārt mūzikas konferences sadaļu papildinās dažādi mūzikas nozares pārstāvji no Baltijas valstīm, kuri dalīsies ar ieskatu mūzikas biznesa norisēs, tendencēs un aktualitātēs reģionā.

Latviju festivālā pārstāvēs indie un elektroniskās mūzikas projekts “Bel Tempo”; daudzpusīgā un eksperimentālā avangarda, psihedēliskā popa, akadēmiskā, elektroniskā un džeza skanējuma apvienojuma lietpratēja Elizabete Balčus; hip-hopa, elektroniskās mūzikas, deju popa un R&B apvienojuma ikona Elīza Legzdiņa; kā arī prasmīgi jutekliskie post-rokeri “Nesen”.

Pasākuma Baltijas fokusa “Baltijas moMENT” atklāšana notiks “Kino Šiška” trešdien, 29. martā, bet 30. martā visas dienas garumā norisināsies dažādas prezentācijas, pasākumi un savstarpējās iepazīšanās sesijas jeb “speed-meetings”, lai iepazītos ar reģiona mūzikas profesionāļiem viens pret vienu.

“MENT” konferences ietvaros “Latvijas Mūzikas attīstības biedrības/Latvijas mūzikas eksports” izpilddirektore Agnese Cimuška-Rekke, “Mūzika Igaunija” direktore Ave Tölpt un “Lietuvas Mūzikas Biznesa Asociācijas” direktors Vaidas Stackevičius sniegs pārskatu par Baltijas valstu mūzikas tirgu – katras valsts lielākajiem festivāliem, koncertvietām, izplatīšanas kanāliem, mūzikas mediju kopējo ainavu un ievērojamākajiem veiksmes stāstiem.

“Every Little Thing” (“Carnival Youth” un “Tautumeitas” menedžments, “Sony Music Entertainment” pārstāvniecība Latvijā) valdes locekle Guna Zučika, Igaunijas “Damn.Loud Agency” pārstāvis Romāns Demčenko un Lietuvas “Art Factory Loftas” pārstāvis Viktors Diavara dalīsies zināšanās ar visiem tiem, kuri apsver iespēju uzstāties Baltijas valstīs.

Savā pieredzē par festivālu norisi pēc pandēmijas dalīsies Latvijas “Positivus” festivāla dibinātājs Ģirts Majors un ar saviem pieredzes stāstiem dalīsies arī profesionāļi, kuri darbojas dažādos nišas žanros, tai skaitā nepieradinātās mūzikas festivāla “Skaņu Mežs” pārstāve Ļena Šme. Savukārt Kristīne Kleina no “Every Little Thing” vadīs diskusiju par izaicinājumiem jaunu talantu atrašanā un piesaistē.

“Baltic moMENT” programmu atbalsta Baltijas Kultūras fonds sadarbībā ar Igaunijas Kultūras ministriju, Latvijas Republikas Kultūras ministriju, Lietuvas Republikas Kultūras ministriju, Lietuvas Kultūras padomi, Igaunijas vēstniecību Prāgā, Latvijas vēstniecību Ungārijā un Lietuvas vēstniecību Austrijā.

Plašāku koncertu programmu iespējams aplūkot šeit.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit