Skip to content

Būū kopā ar hiphopa projektu MUUD izdod dziesmu “Ēno”

Nupat aizvadītajā Mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta mikrofons” ceremonijā savu publisko pirmatskaņojumu piedzīvoja dziedātājas Būū un hiphopa mūzikas projekta “MUUD” kopdarbs – dziesma “Ēno”. Ceremonijā Būū ieguva divas “Zelta mikrofons” statuetes kategorijās “Debija” (ALBŪŪMS) un “Dziesma” (Sāku no Sākuma), kā arī TVNET lasītāju gada simpātijas balvu mūzikā.

Atceroties muzikālās sadarbības pirmsākumus, Būū stāsta: “MUUD man ir dikti mīļi! Jau pavasarī, kad vēl nebija lielu indikāciju par to, vai Būū ar mūziku viss izdosies, puiši mani un manu mūziku acumirklīgi novērtēja un mani pašu pieņēma bariņā, kas man, introvertam susuram, daudz nozīmē. Fantastiski apzināties, ka pagājis, patiesībā, mazs laika sprīdis, un jau kopīgi kāpām uz “Zelta mikrofona” skatuves.”

Dziesma “Ēno” ir stāsts par mākslinieka neizsīkstošo vilkmi turpināt, neskatoties uz grūtībām.

“Dziesma pie manis atnāca pagājušajā ziemā, kad maniakāli smagi strādāju pie mūzikas, biju pārgurusi un izdegusi, un neredzēju nekam jēgu. Likās, ka manā vietā turpina strādāt mana ēna,” atklāj Būū.

“MUUD” dalībnieks Punkts uz I atminas, ka “Ēno” skice uzreiz norezonēja, jo ikdienā daudz strādāts tuvu izdegšanai, kad emocijas svārstās no prieka līdz izmisumam.

“Ir svarīgi uzturēt sevī spēcīgu garu, it īpaši šajā grūtajā laikā, kad ir tik liela neskaidrība par nākotni, darot to, kas vislabāk padodas. Svarīgi atrast krāsu dzīvei, un katra ēna to padara arvien dzīvāku,” atzīst Punkts uz I.

Dziesmas “Ēno” tapšanā piedalījās: Būū, Punkts uz I, Cepums, Jānis Krūmiņš, Henrijs Mucenieks (ģitāra), Ernests Aļļis (saksofons), bītmeikeri – Silins Beats un Beatowski.

Pirmatskaņojumā “Zelta mikrofons” ceremonijā uzstājās: Būū, Punkts uz I, Jānis Krūmiņš, Henrijs Mucenieks (ģitāra) un Artūrs Strautmanis (bungas). Priekšnesuma tapšanā piedalījās Viktorija Grappa (stiliste/ bizītes), Ieva Biteniece (horeogrāfija), Jana Kozlova (make-up).

Līdz ar singlu “Ēno” straumēšanas servisos publicētas vēl trīs jaunas “MUUD” dziesmas – “Nav saules”, “Venēra” un “Spīd logā” (piedaloties Henny). Prezentācija un jaunas mūzikas izziņošana gan izvērtās citādāk nekā bija plānots, ņemot vērā Krievijas izvērsto karadarbību Ukrainā. Arī “Zelta mikrofons” ceremonija tika veltīta Ukrainas atbalstam. Mūziķi norāda, ka ir svarīgi reaģēt uz notiekošo un neizlikties, ka tas neskar. Šobrīd arī redzams, cik mūzikai un mākslai ir liels spēks cilvēku saliedēšanā un vēstījuma nodošanā.

JAUNAIS MUUD MŪZIKAS IZLAIDUMS SPOTIFY

Projekta “MUUD” dibinātāji ir Latvijas lielākās hiphopa apvienības “Kreisais Krasts” dalībnieki Punkts uz I (Ingus Šusts), Cepums (Mārtiņš Mednis) un Jānis Krūmiņš. Projekta viesmākslinieki ir dziedtāja Būū un ģitārists Henrijs Mucenieks (Henny). Līdz šim izdotas 9 dziesmas, no tām radio biežāk atskaņotie un Spotify klausītākie singli – “Vilciens”, “Smēre” un “Nedienas”.  “MUUD” mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību uz problēmām un tabu tēmām, mūzikā atklājot indivīdu emocijas un personību dažādās puses.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit