Skip to content

“CARNIVAL YOUTH” TIEK IZSLUDINĀTI KĀ PIRMIE 2016. GADA EUROPEAN BORDER BREAKERS (EBBA) BALVAS IEGUVĒJI.

Šorīt, Latvijas Radio Pieci Rīti ēterā grupa “Carnival Youth” tika izsludināta kā pirmie no 10 European Border Breakers (EBBA) balvas ieguvējiem.

Balva tiek pieškirta Eiropas jaunajiem mūzikas māksliniekiem pop, rock un dance žanros. Tuvākajās nedēļās tiks izsludināti pārējie deviņi Eiropas mākslinieki, kuri šogad veiksmīgi sevi pierādījuši un iegūs EBBA balvu.

“Carnival Youth” EBBA balvu iegūst par debijas albuma “No Clouds Allowed” panākumiem, kurā iekļautās dziesmas atskaņotas Eiropas radio stacijās, kā arī grupa intensīvi koncertējusi ārpus Latvijas kopš 2014.gada pavasara.

Ārzemju prese “No Clouds Allowed” nodēvējuši par gudru indie-folk ierakstu ar moderniem ritmiem, labiem tekstiem un melanholiskām melodijām, pielīdzinot tādiem māksliniekiem kā “Bombay Bicycle Club” un “Arcade Fire”. “Carnival Youth” par albumu “No Clouds Allowed” šogad jau saņēma Latvijas mūzikas ierakstu gada balvu “Zelta mikrofons” kategorijā “Labākā debija”. Pirmdien grupa dodas uz Lietuvu, kur sāks darbu pie otrā albuma ieraksta.

EBBA balvas būtība ir cildināt Eiropas uzlecošos mūzikas māksliniekus rock, pop un dance žanros, kuri ar savu starptautisko debijas albumu ir guvuši panākumus ārpus dzimtenes, tos izdodod un aktīvi koncertējot. Šo unikālo balvu finansē Eiropas Savienības programma Radošā Eiropa.

Starp iepriekšējo gadu EBBA balvas ieguvējiem ir plašs spektrs Eiropas mākslinieku, kā piemēram, Adele, “Mumford & Sons”, “Milky Chance”, “Ewert and The Two Dragons”, Stromae, Emeli Sandé, Hozier, “Of Monsters and Men”, Woodkid, Lykke Li, “Disclosure”, Katie Melua, John Newman, “The Ting Tings”, Zaz, Damien Rice, KT Tunstall, “Alphabeat”, un “Milow”. Eiropas kultūru un valodu daudzveidība ir unikāla, taču reizēm tā ir arī šķērslis, īpaši valoda, lai māksliniekiem veiksmīgi attīstītos starptautiskā karjera – EBBA cenšas palīdzēt to pārvarēt.

Lai pretendētu uz 2016.gada EBBA balvu, māksliniekiem ir jābūt vērā ņemamiem panākumiem Eiropā ar savu pirmo starptautiski izdoto albumu laika postā no 2014.gada 1.augusta līdz 2015.gada 31.jūlijam. Uzvarētājus nosaka, analizējot datus, kuri tiek apkopoti no “ Nielsen Music Control”, Eiropas Raidorganizāciju apvienības (EBU), to radiostacijām un Eiropas festivāliem, kas piedalās ETEP jeb Eiropas talantu apmaiņas programmā.

Uzvarētāji, arī “Carnival Youth”, balvu saņems un uzstāsies ar muzikālu priekšnesumu īpašā ceremonijā, kuru vadīs BBC TV personība un mūziķis Džūls Holands (Jools Holland) 2016.gada 13. janvarī Groningenā, Nīderlandē, mūzikas industrijas konferences un festivāla “Eurosonic Noorderslag” ietvaros.

Viens no desmit uzvarētājiem saņems arī Publikas simpātiju balvu, par kuru iespējams būs balsot EBBA mājas lapā no novembra beigām. Līdz pat 15 balsotājiem, kurus nejaušības kārtā izvēlēsies, būs iespēja kopā ar vienu draugu doties uz EBBA apbalvošanas ceremoniju. Balvā iekļauta arī ceļa un viesnīcas izmaksas. EBBA, kura norisināsies jau 13. reizi, organizē “Eurosonic Noorderslag” sadarbībā ar Eiropas Raidstaciju apvienību (EBU) un to atbalsta “Buma Cultur”, Nīderlandes Izglītības, kultūras un zinātnes ministrija, Groningenas apgabals, Groningenas pilsēta un mūzikas industrijas laikraksts “Music Week”.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit