Skip to content

Grupa “Pirmais Kurss” izdod minialbumu “El Printer

Humorroka grupa “Pirmais Kurss” 20. martā izdod minialbumu “El Printer” un izsludina albuma prezentācijas koncertu 20. aprīlī klubā “Piens”. Minialbums (EP) “El Printer” ir pieejams visās mūzikas straumēšanas vietnēs.

Arī “Pirmais Kurss” seko jaunākajām tirgus tendecēm – atkritumu izvešanas cenu pieaugumam, un pārsteidz klausītājus, izdodot 3,5 dziesmu EP (minialbumu) “El Printer”, kurā ir dzirdamas sekojošas dziesmas: “Los Atkritums”, “Como Spiediens”, “No Peso” un “El Printer”.

Klausies minialbumu “El Printer”
“Nu tad beidzot arī mums ir skaidrs, kas ir EP – El Printer. Mums kā grupai bija interese noskaidrot, kas ir tie EP, ko citas grupas izdod. Mums iznāk tikai singli vai albumi, tāpēc arī mēs
lecām iekšā piedzīvojumā, lai saprastu, kas ir EP un kā to ierakstīt. Izrādās tā pirmsākumi meklējami senajā Meksikā, tāpēc arī EP dziesmu tēmas uzreiz bija skaidras. Galvenie mūsu dziesmu influenceri – kaktuss, sombrero un pa karstam Karlos Santana ģitāras solo,” raksturo albumu Kārlis Zemītis.

Minialbuma “El Printer” skanējums ir radies, atceroties grupas “Pirmais kurss” muzikālos pirmssākumus, kas savā esencē ir viegls un nepiespiests. Dāvis Mazurenko stāsta: “ Tapšanas gaitā
uzticējāmies pašu sajūtām un pārāk neierobežojām radīšanas procesu ar liekiem uzdevumiem, līdz ar to muzikālais materiāls tapa ātri un viegli. Tas ir tīrs kā svaiga gaisa malks netīrā istabā, skanīgs kā pēdējie 2 eiro tavā makā un ciets kā spiediens.”

Grupas dalībnieks Francis Upaciers, raksturojot minialbumu, uzsver “Šī mūzika, manuprāt, iezīmē ceļus, kas kartē nav redzami. Vai, paskatoties spogulī, Tu sev vari pateikt – jā, es tur biju, un
tas esmu es? Tāpēc dažreiz vajag paskatīties uz sevis no malas, kā to dara, piemēram, profesionāli droņītāji, kalibrējot savu lidaparātu”.

Visu piedzīvojumu rezultātā grupa “Pirmais Kurss” savus albumus drukā paši un ielūdz visus uz albuma prezentācijas koncertu 20. aprīlī klubā “Piens”, kurā skanēs jaunās un vecās dziesmas.

Minialbuma vārdu un mūzikas autori: Dāvis Mazurenko, Francis Upaciers, Kārlis Zemītis.
Ieraksta bundzinieks ir Matīss Repsis. Ieraksts – Kārlis Šteinmanis. Masters – Arnis Račinskis.
Producents un mikss – Dāvis Mazurenko.
Grupā spēlē Francis Upaciers (ģitāra, vokāls), Kārlis Zemītis (taustiņi, bass, vokāls) un Dāvis Mazurenko (ģitāra, vokāls)

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit